×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Kruss pieveic Trampu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc uzvaras priekšvēlēšanās Viskonsinas štatā senators Teds Kruss (ar sievu Heidi) turpina konkurēt ar Donaldu Trampu sacensībā par savas kandidatūras izvirzīšanu prezidenta amatam.

ASV prezidenta kandidātu sacensībā priekšvēlēšanās Viskonsinas štatā otrdien uzvarēja republikānis Teds Kruss un demokrāts Bērnijs Senderss, apsteidzot līdzšinējos favorītus Donaldu Trampu un Hilariju Klintoni, liecina ASV mediju aplēses.

Teksasas senators Kruss saņēmis lielāko daļu balsu no 42 delegātiem, kas Viskonsinu pārstāvēs republikāņu nacionālajā konventā. Līdz ar to sarukusi iespēja, ka republikāņu priekšvēlēšanu sacensību favorītam Donaldam Trampam vēl līdz partijas nacionālajam konventam jūlijā izdosies nodrošināt 1237 delegātu balsis, kas nepieciešamas, lai iegūtu partijas nomināciju. Pēc uzvaras Viskonsinā Kruss pateicās saviem atbalstītājiem un pauda pārliecību, ka viņa kampaņai izdosies izcīnīt delegātu skaitu, kas ir nepieciešami savas kandidatūras oficiālai izvirzīšanai. Par Krusu Viskonsinā nobalsoja 51% republikāņu vēlētāju, par Trampu – 32%, bet par Ohaio gubernatoru Džonu Kesiču – 14%, liecina pagaidu rezultāti. Analītiķi atzīmē, ka Krusu atbalsta vairākums pilsētu iedzīvotāju, īpaši sieviešu, bet Trampam līdz šim nav izdevies gūt šo vēlētāju grupu atbalstu. Tramps sev raksturīgajā uzbrūkošajā manierē apgalvoja, ka kļūs par partijas oficiālo kandidātu republikāņu konferencē. Viņš asi uzbruka savam nopietnākajam konkurentam Krusam, kurš esot “sliktāks par marioneti”. “Viņš ir Trojas zirgs, ko izmanto partijas bosi, mēģinot nozagt nomināciju,” teikts Trampa kampaņas paziņojumā, atzīmē aģentūra “AP”. Republikāņu partijas vadība bažījas, ka Trampa izvirzīšana varētu kaitēt citiem partijas kandidātiem Kongresa un senāta vēlēšanās. Aptaujas liecina, ka Tramps ir ļoti nepopulārs sieviešu, latīņamerikāņu un gados jaunu cilvēku aprindās, kas ir ļoti svarīgas vēlētāju grupas. Kādā intervijā Tramps izteicās, ka sievietes vajadzētu sodīt par abortiem, ja tie tiktu aizliegti, taču ātri mainīja viedokli. Viņa kampaņas vadītājs Korijs Levandovskis uz laiku tika aizturēts par kādas žurnālistes “stingru” paņemšanu aiz rokas.

Krusa uzvara Viskonsinā liecina, ka viņš ir populārs ne tikai reliģiski konservatīvo republikāņu aprindās, taču gūt atbalstu mēreno republikāņu vidū būs ļoti grūti, atzīst laikraksts “The New York Times”. Pēc uzvaras Viskonsinas priekšvēlēšanās Kruss ir uzdevis republikāņu vēlētājiem grūtu uzdevumu, jo tikai plašāks atbalsts Teksasas senatoram varētu būt labākā cerība, lai nepieļautu Trampa kandidatūras oficiālu izvirzīšanu partijas konferencē, secina avīze “USA Today”.

Demokrātu partijas kandidātu sacensībā Viskonsinā senators Senderss saņēmis 55%, bet bijusī valsts sekretāre Hilarija Klintone 44% balsu. Sestdien priekšvēlēšanas notiks mazapdzīvotajā Vaiomingas štatā Vidējos rietumos, bet 19. aprīlī savus kandidātus izraudzīs ceturtās apdzīvotākās ASV pavalsts – Ņujorkas štata – iedzīvotāji. Uz pārliecinošu uzvaru Ņujorkā cer štata bijusī senatore Hilarija Klintone, kurai šobrīd ir 1743 partijas konferences delegātu balsis, bet izvirzīšanai par kandidāti vajag 2383 delegātu atbalstu. Cīņu joprojām turpina 74 gadus vecais enerģiskais Vermontas senators Senderss, kurš ieguvis 1056 delegātu atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Latvietis, Viskonsīnā Atbildēt

  Senatora Krusa (Cruss) uzvarai Viskonsīnā palīdzēja arī lielākais vairākums no “vecās trimdas”
  latviešiem, kam ir arī ASV pavalstniecība/pilsonība (mūsu ģimenē VISIEM ir arī Latvijas pavalstniecība.
  jau kopš 1992. gada). Abi ar sievu nobalsojām par Ted Krusa (Ted Cruss) kandidatūru, jo viņš,
  pretēji otram republikāņu kandidātam, Trumpam, stingri atbalsta pašreizējo Ziemeļatlantikas
  aizsardzības organizāciju , NATO, kas ir ĻOTI svarīga Latvijas aizsardzībai pret Krievijas
  diktatora Putina, JAUNĀ KRIEVIJAS CĀRA organizēto uzbrukumu visām Krievijas kaimiņvalstīm.
  Mēs negribam ATKAL redzēt krievu tankus Daugavpilī un pat Rīgā !!!!

  E. Viskonsīnā

Draugiem Facebook Twitter Google+