Latvijā
Novados

Krustpils novadā pieķerts kūlas dedzinātājs0

Foto-Shutterstock

Krustpils novadā pieķerts kūlas dedzinātājs, informē policija.

Pagājušajā sestdienā, 24.martā, pulksten 14.30 Krustpils novadā, Mežāres pagastā, veicot patrulēšanu, Kārtības policijas biroja darbinieki pamanīja, ka tiek dedzināta kūla. Notikuma vietā kūlas dedzinātājam – 1970.gadā dzimušajam vīrietim, tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Policija atgādina iedzīvotājiem, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt eiro.

Kriminālatbildība iestājās, ja dedzinot kūlu aizdegusies kāda no ēkām, kā rezultātā radīti lieli zaudējumi vai ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks. Savukārt Krimināllikuma 185.panta 2.daļa paredz, ka par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Policija arī lūdz iedzīvotājus būt vērīgiem un gadījumā, ja tiek manītas personas, kuras dedzina kūlu, nekavējoši par to informēt, zvanot pa tālruni 110 vai 112.

LA.lv