Kultūra
Teātris un kino

Krustpils pils aicina ielūkoties Kurzemes hercoga buduārā 16

Foto: jekabpilsmuzejs.lv

Šodien plkst.17.30 Jēkabpilī, Krustpils pilī notiks cikla “Ceturtdiena pilī” pasākums, kura gaitā varēs ieskatīties Kurzemes hercoga galma buduārā un gūt priekšstatu par ģērbšanās kultūru 16.- 17.gadsimtā.

Kā aģentūru LETA informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, šoreiz pasākuma rīkotāji piedāvās tā dalībniekiem ieskatīties pils vēsturē, iepazīties ar dziedniecības paņēmieniem viduslaikos un pievērsties renesanses perioda modes tendencēm.

Apģērbs renesanses periodā ieguva jaunu izskatu. Tērpos un cilvēka ķermenī valdīja dabiskums, kas arī kļuva par skaistuma etalonu. Pirmo reizi apģērbā strikti tika nodalīti svārki un tērpa augšdaļa. Modē ienāca rotas no zelta, kas izgreznoja apģērbu un vienlaikus pildīja kukaiņu atbaidītāju funkciju.

Baronu fon Korfu dzimtas pārstāvji, kas ilgus gadus dzīvoja Krustpils pilī, rūpīgi sekoja visām pasaules modes tendencēm. Dāmas, ietērpjoties jaunajos tērpos, ar lepnumu demonstrēja tos vietējās sabiedrības pārstāvjiem.

Iespēja uzzināt vairāk par ģērbšanās tendencēm, rotām un skaistumkopšanu pasākuma gaitā sniegs arī Bauskas pils muzeja kolēģi.

LA.lv