×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Krutojs Operai ziedojis rekordlielu summu – 120 000 eiro (35)

Foto-LETAFoto-LETA

Komponists, "Jaunā viļņa" līdzpriekšsēdētājs Igors Krutojs.

24. jūlijā “LA” publicēja karikatūru, kurā bija atainots Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš nesam čemodānu ar naudu – 9873 eiro, ko “Jaunā viļņa” organizators  Igors Krutojs samaksājis par LNO Lielās  zāles un tai piegulošo telpu īri savas dzimšanas dienas svinībām. Tās notiek šodien, 29. jūlijā.

Pēc publikācijas redakcijai piezvanīja Zigmars Liepiņš, apstiprinot, ka īres maksa patiešām ir minētā summa – gandrīz desmit tūkstoši eiro. Taču svarīgi, ka Opera ieguvusi vēl daudz lielāku papildu naudu – I. Krutoja ziedojumu, kas ir 120 000 eiro. Šo naudu jau Opera saņēmusi. Citu tik lielu privātpersonas ziedojumu Operai Z. Liepiņš neatceroties.

Tikmēr “LA” lasītāji izteikuši neizpratni par šo darījumu. Piemēram, lasītājs Voldemārs Stivriņš saka, ka “nav bijis prātīgi ļaut svinēt Krutojam dzimšanas dienu Operā. Tas ir apsmiekls mūsu kultūrai”.

Z. Liepiņa lēmuma pamatā ir tas, ka kultūrai gada beigās papildu naudas no valsts budžeta nebūšot un viņš tādu nedomā prasīt. Taču vajadzību ir daudz. “Mans uzdevums ir saimniecisks, nevis politisks,” uzsvēra Z. Liepiņš. Lai ilustrētu, cik nepareizi būtu sākt šķirot politiski, ar kuru slēgt līgumu un ar kuru ne, viņš pieminēja, ka Operā savu pasākumu rīkos ebreju biedrība, un tad šajā sakarā kāds varētu pieminēt palestīniešu situāciju, taču “es nebūšu tas tiesnesis”, sacīja valdes priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. pareizs lemums,nav ko jaukt politiku,esam tikai ieguveji,nauda kokos neaug……

 2. Tā latviešu skaudība, ja talants vēlas, lai svin. Kā neatteiktu ABBAi vai Paulam un arī krievam Krutojam. vajag pacelties no vīstu kūts laktas līmeņa un augšu…

 3. daudziem negativa rakstitajiem palielinats zults puslis.Vajag noteikti griezties pie specilistiem.Jo atrak jo labak.Piedodiet par tadu domu no Latvijas taluma.

 4. Vai par Latvijas izpārdošanu krieviem būtu jāpriecājas?

 5. Daudz laimes dzimšanas dienā. Paldies par dāsno ziedojumu un JV organizēšanu Jūrmalā. Koncerti ar katru gadu kļust arvien interesantāki. Lai veicas!!

  • Latviete árzemés Atbildēt

   Mílie tautiesi,més dzívojam 2014. gadá.Malacis Krutojs .Paldies vinam. Aprobezotiem latviesiem,kuri nav kursá par pasaules slaveníbu labdaríbas aktiem , varu tikai ieteikt steidzígi mainít uzskatus ,citádi var gadíties , ka nomirs badá. Latvijas budzets ir gauzi mazs. Visur nevajag bázt politiku.

 6. Paldies I. Krutojam par dāsno ziedojumu un Z. Liepiņam par saprātu, ka šo ziedojumu pieņēma.

 7. normaali panjeemis bijis dzimenee, ja taadu summu ieziedoja 🙂

 8. Nedrīkst salīdzināt I. Krutoja kungu ar Putinu. Krutojs pieder krievu inteliģencei, nevis Krievijas un arī Latvijas lumpeņu baram, pateicoties kuriem Putins kļuva par prezidentu.

 9. Igors Krutojs dzimis Ukrainā. Un pasē viņš ir ukraiņis.

 10. Pateizi, nauda tāpat ir netīra, vienalga kā tā iegūta, vismaz kāds labums no tā visa. Galvenais lai to naudu iztētē ēkas labiekārtošanai utt, nevis iestumj savās kabatās.

 11. PALDIES!!! LABI, ka komponists Liepiņa kungs domā! Zigmārs Liepiņš ir savas zemes patriots, ko apliecina viņa rakstītā mūzika! Tā līnija vijas cauri visai viņa dzīvei un daiļradei. PALDIES!!! Kultūrai mums REGULĀRI NAUDAS NEPIETIEK BUDŽETĀ!? Domāju, ka tik drīz arī NERADĪSIES…

 12. nekur mēs, tautieši, tālu no komunisma aizgājuši neesam. acis no orbītām krīt raugoties uz neadekvātajiem komentāriem. ja mēs sāksim aizliegt cilvēkiem svinēt savus svētkus publiski pieejamās vietās laikos, kad mums pus valsts ir uz bankrota robežas ar 0,03 uzņēmumiem uz 1 iedzīvotāju, ir nācijas kompleksu pazīme. mēs diemžēl neesam brīva tauta un, ja šādi turpināsim 21.gs. attiekties pret notikumiem, par tādu arī nekļūsim.

 13. jāpiebilst, ka naudu Operai ziedo arī mecenāti Teterevi, ja kas, un droši vien ne mazās summas. Tikai viņi neplosās un netaisa tādas megaballes. Kāpēc tad Krutojs neīrēja savai ballei Lielo teātri Maskavā vai La Scala Milānā, ja jau gribēja pazīmēties?

  • Ja nav skaidrs kāpēc, varu paskaidrot: Latvieši var tikai ** un aizliegt Valērijai un Gazmanovam ceļu uz “brīnumpasauli”, bet visi šie baigie patrioti ir nopirkami, to arī Krutojs nodemonstrēja! Pārdot personīgām ballītēm nacionālo lepnumu, to spēj tikai latvieši! Tad par kādu vispār neatkarību un patriotisko tautu mēs varam runāt? Latvieši savu māti Igoram pārdotu, lai tik labi samaksā. Kauns šeit dzīvot!
   P.S. Un tie kas tuliņ nīdēs: “Ja nepatīk, brauc prom” tiem pa priekšu atbildēšu: Jūs ātrāk aizbrauksiet Anglijā un Īrijā rakties zemē, jo lai saņemtu izglītību un ieņēmt normālu darbu, tam ir vajadzīgas smadzenes, **… bēdīgi un skarbi 🙁

   • Tu patiešām esi tikai bebe.Par kādām smadzenēm tu runā?Tās tev nekad nav bijušas,nav un arī nebūs.

   • padomāt,ka Operas vadība ar cienījamo Liepiņa kungu priekšgalā to Igora naudu paņēma sev.Nauda vajadzīga operai,jo valstij tās vienmēr pietrūkst. Operasvadība rīkojas ļoti pareizi un atbildīgi.Tas kompozitors izālēsies un aizbrauks,bet Opera paliks.It kā tā būtu pirmā biezo ballīte Operā!

  • nevar jau saprast, kursh no tiem biezajiem ir normaals un kursh ir padomijas palieku slavinaataajs un kretiins…, bet kaa teica kaads sens vadonis … “Nauda nesmird” 🙂

  • …ja jau tik ļoti ”mīl” Latviju,kāpēc nesvin ”Maskavas namā”??

 14. Kāpēc visi ir tik naidīgi noskaņoti. Lai ko arī darītu Jauna viļņa organizētāji un dalībnieki, tajā obligāti jāsaskata kas slikts. Nu ziedoja naudu Operai, nu labi. Varēs uzlabot un labiekārtot Operu. Jums tik pie kaut kā piekasīties. Jau slikti paliek, neka patīkama un pozitīva nevar ne izlasīt ne uzzināt ziņās – viens vienīgs negatīvs.

  • 100% ! Pilnīgi piekrītu! Beidziet dzīvot tādā negatīvā atmosfērā! Krieviem nospļauties jau simts gadu tie latvieši nav vajadzīgi, bet fakts, ka Latvijā ir smuka daba (kuras dēļ šeit organizē Jauno vilni), tas nav latviešu nopelns, tāpēc apklusiet! Krievi maksā Lavijai naudu, ne par ko, tad ņemiet un klusējiet, kāmēr tie nepārdomāja, jo paši jau tik un tā nopelnīt nemācēsiet!

  • Piekrītu Jūsu viedoklim, ir jāprot novērtēt to kas ir un pateikt – paldies! Es domāju to negatīvismu pauž cilvēki, kuriem vispār nav saprašana un vēlēšananās domāt pozitīvi. Nu cik var ķengāties bez saprašanas, ir jāmainās un jāatrod ceļš, kā dzīvot puslīdz diplomātiskā sakaņā ar Krieviju. Cilvēki nav muļķi, viņi skaidri apzinās savas mājas, robežas, un ja viņiem tā patīk, nu lai vienreiz gadā organizē to koncertu. Es patiesi ar interesi noskatos šo koncertu TV.
   Interesanti, kurš Latvijas uzņēmējiem ir kaut 1 eur ziedojis LV Operai? Nav dzirdēts…..
   Un, paldies par JV koncertu!

   • Nu gan tu “laid”! Daudzi latviešu uzņēmēji ir ziedojuši un ziedo Operai.Bet paldies ir jāsaka arī citiem.Tur var piekrist.

 15. Var tikai apbrīnot mūsu tautiešu “patriotismu”. Visa cieņa Krutoja kungam un Zigmāram Liepiņam par saprātu. Tā ir milzīga nauda, kuru nu varēs tērēt teātra vajadzībām.

 16. Piekritu Ohoi

 17. Ja būtu koncerts – to varētu saprast, bet prasta iedzeršana OPERĀ nav pieļaujama. Nauda arīs mird, ja tā tiek iegūta šādā veidā. Visam ir robežas!

 18. par operas apmī šanu ar krīivu urīnu nav grēks saņemt simtiemtūkstošus

 19. arī liep iņš pārdod latviju?

 20. Pareizi. Šis varbūt tad nu ir vienīgais reālais ieguvums no tā viļņa. Pārējā naudiņa jau tiek Jūrmalas biezajiem un visādām starpniekfirmām. Un nevajag muldēt par apsmieklu mūsu kultūrai. Operas māja nav ne baznīca nedz templis. Tās uzturēšanai vajag naudu un , ja valstij tās nav, tā jāņem, kur var dabūt.

  • Gluži manas domas, nauda jāpelna kultūrai arī tādā veidā, mūsu pašu biezie apmeklē operu, lai padižotos ar dārgajiem apģērbiem un izrādītu sevi. Bet vai ir ziedojuši kaut vienu santīmu?
   Krutojs ir talantīgs mākslinieks, neviens to nevar noliegt un ar politiku nav saistīts, tad jau nebūtu ielaists Latvijā. Mālsliniekam pienākas savu jubileju svinēt mākslas templī, nevis prastā krogā.

   Negatīvo komentāru rakstītāji, uzrādiet savus nopelnus valsts un mākslas labā un tad arī runājiet par lietām, no kurām stāvat deviņjūdžu attālumā.

   • Nevajag muldēt kā pa ķešu!Simtiem biezo latviešu ir ziedojuši un ziedo Operai.Gan ārzemju,gan vietējie.

Draugiem Facebook Twitter Google+