×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Krūza piektā misija

Neiespejama_misija_jaunaka_7

Seši ievainojumi vien pēdējās filmēšanas laikā nav atturējuši Tomu Krūzu no vēlmes turpināt šo veiksmīgo franšīzi, kas drīz atzīmēs 20. jubileju. “Neiespējamā misija: Slepenā nācija” ir jau piektā sērija Krūza centieniem uz lielā ekrāna glābt pasauli no dažādu nejauceņu briesmīgām idejām, un žanra un vasaras grāvēju piedāvājumā tā saņem vislabākās atzīmes, kārtējo reizi norādot uz aktiera statusu Holivudas action filmās.

Ītena Hanta dzīvība ir apdraudēta, jo viņš nonācis uz pēdām slepenai organizācijai. Viens pēc otra seko terorakti, aptverot visu zemeslodi, un Hants kopā ar domubiedriem ir spiesti atzīt, ka viņu rokas ir par īsām. Taču viņi arī labi zina, ka neviens cits nevarēs apturēt organizāciju, kuras mērķis ir mainīt pasaules pašreizējo kārtību. Tāds īsumā ir “Neiespējamās misijas: Slepenās nācijas” stāsts, kas papildina šā spiegu kino gada piedāvājumu. Komēdija “Spiegs” par savu zvaigzni izvēlējās amerikāņu komiķi Melisu Makārtiju, Tarons Edžertons un Kolins Fērts piedalījās “Kingsman: Slepenais dienests”, Gaja Ričija ilgi gaidītā filma “Vīrs no U.N.C.L.E.” kinoteātros nonāks 21. augustā, bet bondiādes jaunākais pienesums “Spektrs” būs skatāms jau novembrī.

Ieņēmumi vairāk nekā divu miljardu dolāru apjomā ir pavadījuši “Neiespējamo misiju” distribūcijā, un nav ne mazāko šaubu, ka finansiāls triumfs varētu pavadīt arī piekto filmu. Interesanti, ka katru daļu uzņēmis cits režisors, bet ir daudz lietu, kas kopīgas visai sērijai, tāpēc arī fanu pulks ir daudzgalvains, sekojot gan Hanta gaitām, gan viņa attiecībām ar pārējiem, gan arī neiztrūkstošajai reklāmai, kas palīdz nodrošināt “vēl vairāk, krāšņāk, izteiksmīgāk un pārliecinošāk” iepakojumu. Taču, norobežojoties no šāda tipa kino galvenās funkcijas pelnīt lielo naudu, “Neiespējamā misija” ir žanra stūrkmens, veidots ar vecmodīgiem paņēmieniem, protams, ar mūsdienām atbilstošām tehnoloģiskajām iespējām. Un labi ieeļļotajā mehānismā tas turpina Toma Krūza talantu demonstrēšanu, fiziskās maņas liekot priekšplānā aktieriskajām un Holivudā draudzīgi uzņemot zviedrieti Rebeku Fērgusoni (seriāls “Baltā karaliene”). Krūza izvēlētās partneres līdzība ar slaveno tautieti Ingrīdu Bergmani tiek apzināti izcelta, viņas varoni nodēvējot par Ilsu – tāpat kā Bergmanes spēlēto varoni leģendārajā “Kasablankā”, kuras darbība tāpat kā “Neiespējamās misijas” jaunākajā filmā norisinās Marokā. Bet tas jau ir cits stāsts.

UZZIŅA:

“Neiespējamā misija: Slepenā nācija”/”Mission: Impossible – Rogue Nation”

ASV, 2015

Režisors: Kristofers Makkvarijs

Lomās: Toms Krūzs, Saimons Pegs, Džeremijs Renners, Rebeka Fērgusone, Vings Reimss, Aleks Boldvins, Šons Hariss, Toms Holanders, Jenss Hultens

No 7. augusta “Kino Citadele”, “Multikino”, “Cinamon”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+