×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Kubā aiztur vairāk nekā 50 disidentes pirms Romas pāvesta vizītes

pavests_benedikts2

Kubas policija svētdien galvaspilsētā Havanā aizturēja vairāk nekā 50 disidentes no aktīvistu grupas “Kundzes baltā”, pastiprinoties pret valdību vērstiem protestiem pirms mēneša beigās gaidāmās Romas pāvesta Benedikta XVI vizītes Kubā.

Policija vienā operācijā pārtrauca politieslodzīto sievu un māšu protesta gājienu un aizturēja apmēram 20 disidentes, kad viņas novirzījās no ierastā maršruta.

Dažas stundas pirms tam 33 citas aktīvistes, tostarp grupas līdere Berta Solera, tika aizturētas, dodoties no grupas galvenā biroja uz svētdienas misi baznīcā.

Grupa “Kundzes baltā” ir pastiprinājusi savu darbību pirms Benedikta XVI vizītes Kubā, kas paredzēta no 26. līdz 28.martam.

Policija ceturtdien pēc Havanas katoļu arhibīskapa Haimes Ortegas lūguma padzina no kādas Havanas baznīcas 13 disidentus, kas divas diennaktis bija ieņēmuši šo baznīcu, aicinot Romas pāvestu viņa Kubas vizītes laikā pieprasīt politisku brīvību šajā valstī.

Vatikāna amatpersonas ir izteikušās, ka Benedikts XVI neplāno vizītes laikā tikties ar disidentiem.

“Kundzes baltā”, kas 2005.gadā saņēma Saharova balvu, jau ilgu laiku pieprasa atbrīvot politieslodzītos, tostarp viņu tuviniekus. Katoļu baznīca ir spēlējusi vidutāja lomu dažu Kubas politieslodzīto atbrīvošanā.

Benedikts XVI apmeklēs Kubu pirmoreiz pēc iepriekšējā Romas pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes 1998.gadā. Šī vizīte palīdzēja uzlabot attiecības starp Romas katoļu baznīcu un Kubu, kuras komunistu režīms vairākus gadu desmitus bija īstenojis ateisma politiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+