Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
17. februāris, 2017
Drukāt

Kubā atklāta Gabriela Garsijas Markesa “dzīva” skulptūra

Foto: EPA/LETAFoto: EPA/LETA

Kubas galvaspilsētā Havanā ceturtdien tika atklāta Nobela prēmijas literatūrā laureāta Gabriela Garsijas Markesa statuja, šādi pagodinot gan rakstnieku, gan Kubu par tās atbalstu miera līguma noslēgšanai ar Kolumbijas kreiso partizānu grupējumu “Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki” (FARC).

Statujā attēlots rakstnieks dabīgā augumā, turot rokās grāmatas un rozi. Garsija Markess ir ģērbies Venecuēlas vīriešu tautas tērpā “liki liki”, kuru bija uzvilcis, kad 1982. gadā saņēma Nobela prēmiju literatūrā.

“Mēs gribam apliecināt cieņu Gabo, kurš ir tik cieši saistīts ar Havanu, Karību jūru un Kubu,” ziņu aģentūrai AFP pavēstīja Kolumbijas vēstnieks Kubā Gustavo Beljs, minot nelaiķa rakstnieka iesauku.

Šis piemineklis “ir Kolumbijas tautas cieņas un pateicības izrādīšana Kubas tautai par palīdzību mums miera procesā,” sacīja vēstnieks.

Havanā četrus gadus notika miera sarunas starp Kolumbijas valdību un FARC.

2014. gadā mirušais Garsija Markess bija Kubas līdera Fidela Kastro personīgs draugs un astoņdesmitajos gados kādu laiku dzīvoja Havanā.

1,80 metrus augstā statuja ir “dzīva skulptūra”, kurā rakstnieks parādīts, kāpjot lejā pa kāpnēm.

Statujas autors ir Kubas tēlnieks Hosē Vilja Soberons. Havanā ir redzami arī citi viņa darbi, tostarp Džona Lenona un Mātes Terēzes statujas dabīgā augumā.

Šogad aprit 50 gadu kopš Garsijas Markesa slavenā romāna “Simts vientulības gadu” iznākšanas.

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85 (1)Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+