Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
27. februāris, 2014
Drukāt

Kubā piestāj Krievijas karakuģis

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bez iepriekšējiem Kubas varas iestāžu brīdinājumiem valsts galvaspilsētā Havanā ieradies Krievijas kara kuģis “Viktor Leonov CCB-175”, informē ziņu aģentūra “AFP”.

91,5 metru garais un 14,5 metru platais kuģis šodien pietauvojās Havanās ostas teritorijā, kurā parasti piestāj kruīza kuģi, ziņo “AFP”. Saskaņā ar Krievijas mediju sniegto informāciju 1988. gadā uzbūvētais izlūkošanas operācijām paredzētais kuģis sākotnēji ticis izmantots Krievijas Melnās jūras flotē, bet pēcāk ticis norīkots darbam ziemeļu flotē. Ne Kubas amatpersonas, ne valsts mediji nebrīdināja par Krievijas flotes kuģa piestāšanu Havanā, kā tas noticis citas reizes. Domājams, uz kuģa ar divsimt cilvēku lielo apkalpi ir izvietotas arī pārtvērējraķetes.

Krievijas kuģis Kubā ieradies laikā, kad ilgus gadus Kremlim draudzīgajā Venecuēlā nu notiek vardarbīgi protesti pret prezidenta Nikolasa Maduro valdību. Maduro ir pērn pavasarī mūžībā aizgājušā Venecuēlas ilggadejā prezidenta un Kremļa politiskā sabiedrotā Ugo Čavesa politiskā kursa turpinātājs.

Pievienot komentāru

Rasmusens: Krievija ir norietoša sabiedrībaKrievija nav līdere nekam, un tā ir norietoša sabiedrība, aģentūrai BNS, komentējot Krievijas pozīciju pasaules militārajā kontekstā, sacīja bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss
Draugiem Facebook Twitter Google+