×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Kubas disidenti izveido opozīcijas koalīciju

Foto - AFPFoto - AFP

Vadošie Kubas disidenti – Giljermo Farinjass (attēlā) un Hosē Daniels Ferrers – paziņoja par jaunas opozīcijas koalīcijas izveidošanu.

“Mēs izmantosim visus miermīlīgos līdzekļus, kas ir mūsu rīcībā, lai Kubā panāktu demokrātiskas pārmaiņas,” sacīja Farinjass, vienlaikus paužot nožēlu par opozīcijas sašķeltību. Jaunā kustība paturēs Ferrera līdzšinējās organizācijas – Kubas Patriotiskās savienības – vārdu, apliecināja disidenti. Viņi pauda pārliecību, ka jaunajai kustībai pievienosies arī citi opozīcijas grupējumi.

No 75 disidentiem, kas 2003. gadā tika apcietināti un vēlāk atbrīvoti, koalīcijai pievienojušies 14, sacīja Ferrers. Tostarp Farinjass atzina, ka šī ir jau 14. reize, kad viņš piedalās “jauna opozīcijas” grupējuma izveidē. Disidenti arī pauda šaubas par potenciālajām reformām, kas varētu tikt īstenotas nule kā viceprezidenta amatā ieceltā Migela Diasa-Kanela vadībā. “Nav nekādu pazīmju, ka Diass-Kanels varētu pārvērsties par Mihailu Gorbačovu,” sacīja Ferrers. “Redzēsim, vai viņš nepārvēršas par Slobodanu Miloševiču.”

Rauls Kastro 2006. gadā pārņēma Kubas prezidenta pilnvaras no brāļa Fidela un kopš tā laika valstī ir īstenojis vairākas reformas, arī atceļot izceļošanas vīzas. Tomēr ekonomiskās reformas “ir ierosinājušas kubiešu apetīti” un tagad viņi vēlas iegūt ko vairāk, norādīja pazīstamā disidente un blogere Joani Sančesa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+