×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

Kubas disidents Gviljermo Farinjass beidzot saņem balvu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kubas disidents Gviljermo Farinjass šonedēļ beidzot saņēmis viņam 2010. gadā piešķirto Eiropas Parlamenta (EP) augstāko cilvēktiesību apbalvojumu – Saharova balvu.

 

2010. gadā Kuba atteicās atļaut Farinjasam doties uz Strasbūru pēc prestižā apbalvojuma.

EP piešķirto apbalvojumu viņš veltīja savai mātei, kura arī bija klāt balvas pasniegšanas ceremonijā Eiropas Parlamentā. Farinjass varēja ierasties Strasbūrā pēc balvas, pateicoties reformām, kas, sākot no janvāra, pirmo reizi ļauj Kubas pilsoņiem ceļot uz ārzemēm bez dārgajām izceļošanas atļaujām. 51 gadu vecais žurnālists un psiholoģijas doktors Farinjass, riskējot ar savu dzīvību, gadu gaitā ir pieteicis 23 bada streikus, protestējot pret Kubā pastāvošo komunistisko režīmu un tā uzspiestajiem ierobežojumiem. 2010. gada februārī viņš iesāka 135 dienu badastreiku, kura laikā gandrīz nomira. Tomēr Farinjass sasniedza savu mērķi un pārliecināja Kubas valdību atbrīvot 52 politieslodzītos.

Padomju atomfiziķa un disidenta Andreja Saharova vārdā nosaukto balvu par domas brīvību EP piešķir kopš 1988. gada. Uzvarētājam balvu pasniedz kopā ar čeku 50 000 eiro (35 000 latu) vērtībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+