×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. septembris, 2014
Drukāt

Kubiļus: Krievija mēģina provocēt Baltijas valstis (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievija mēģina provocēt Baltijas valstis, tādēļ ir jābūt gataviem dažādiem iespējamiem notikumiem, sarunā ar aģentūru BNS sacīja Lietuvas Seima opozīcijas līderis un kādreizējais premjerministrs Andris Kubiļus.

Lietuvas politiķis norādīja, ka ir redzami Krievijas mēģinājumi provocēt Baltijas valstis. Pret Lietuvas pilsoņiem, kuri atteicās dienēt padomju armijā, atsākta kriminālvajāšana, bet Igaunijā uz robežas nolaupīts drošības dienesta pārstāvis. “Nav skaidrs, kas stāv aiz mēģinājumiem atsākt kriminālvajāšanu pret Lietuvas pilsoņiem, kas atteicās dienēt Padomju Savienības armijā,” atzina Kubiļus, norādot, ka šis process iesākās jau vasarā un tikai pēdējās nedēļās informācija par to kļuva publiska.

“Mēs nezinām, vai Krievija kriminālvajāšanu turpinās un vērsīsies starptautiskajās organizācijās, piemēram, Interpolā,” norādīja Lietuvas bijušais premjers. Lietuva no savas puses spērusi vairākus soļus, lai pasargātu savus pilsoņus, – varasiestādes vīriešus, pret kuriem varētu tikt vērstas Krievijas darbības, aicinājušas nedoties uz šo valsti, kā arī lūgs Interpolu nereaģēt uz Maskavas prasībām.

“Ir skaidrs, ka Krievija nodarbojas ar provokācijām. No pēdējiem notikumiem mēs varam redzēt, ka Kremlim ir spēcīga fantāzija. Tādēļ nav iespējams paredzēt, kādus soļus Krievija varētu spert attiecībā pret Latviju. Tomēr mums ir jābūt gataviem visām iespējām,” uzsvēra Kubiļus.

Pēc Lietuvas Aizsardzības ministrijas sniegtajiem datiem, 1562 jaunieši atteicās no piespiedu dienesta padomju armijā pēc 1990.gada, ieskaitot 67, kuri uz padomju armijas daļām tika aizvesti ar spēku, 20 tika ieslodzīti cietumā, pret trim cilvēkiem tika ierosinātas krimināllietas, bet trīs citi gāja bojā.

Kopumā 1465 jaunieši bija spiesti slēpties, mainīt dzīvesvietu un atstāt savas ģimenes, lai izbēgtu no padomju armijas un varas iestāžu represijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet Krievija taču saka, ka nav PSRS, tad kāds tai sakars ar PSRS armiju?

  2. vajag lietu par iesaukšanu armijā no okupētas teritorijas

Draugiem Facebook Twitter Google+