×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Kubiļus: Lietuva atbalsta pašreizējo sankciju modeli Baltkrievijai

kubilus2

Lietuva atbalsta pašreizējo Eiropas Savienības (ES) sankciju modeli Baltkrievijai, ceturtdien radiostacijai “Žiniu radijas” sacījis premjerministrs Andrjus Kubiļus.

Pēc viņa teiktā, stingrākas ekonomiskās sankcijas pret lielajiem Baltkrievijas uzņēmumiem varētu kaitēt šīs valsts vienkāršajiem iedzīvotājiem, toties prezidentam Aleksandram Lukašenko pietuvināto personu kontu un aktīvu iesaldēšana uzskatāma par pieņemamu soli. “Iepriekš izskanējušas bažas, ka stingrākas sankcijas varētu aptvert dažādus lielos Baltkrievijas uzņēmumus, un tas tiešām diez vai būtu saprātīgi. Galu galā tas nāktu par sliktu Baltkrievijas cilvēkiem. Turpretī tāds sankciju mehānisms, kas paredz sodīt Aleksandram Lukašenko pietuvinātas personas, manuprāt, ir pieņemams solis, kas visai sāpīgi skartu konkrētos režīma piekritējus. Šāda politika jāturpina, kā vienojusies ES,” viņš norādījis.

Kubiļus arī uzsvēris, ka Lietuva ir ieinteresēta kopīgā ES politikā attiecībā uz Baltkrieviju, kas “ar sankciju mehānismu starpniecību palīdzētu šai valstij pārvarēt savas iekšējās problēmas un aptvert, ka elementāras cilvēktiesības, elementāras demokrātiskās tiesības arī Lukašenko režīmam ir nepieciešams nosacījums, lai Baltkrievija varētu ekonomiski vairāk atvērties Eiropai, Rietumu pasaulei un tādā veidā gādāt par savu cilvēku labklājību”.

Reaģējot uz represiju vilni, kas sekoja Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām 2010. gada decembrī, ES savos melnajos sarakstos jau iekļāvusi 231 personu, kas saistītas ar Minskas režīma uzbrukumiem pilsoniskajai sabiedrībai, politiskajai opozīcijai un neatkarīgajiem medijiem.

Rīt Briselē notiks ES ārlietu ministru sanāksme, kuras dienas kārtībā iekļauts jautājums arī par situāciju Baltkrievijā. Pēc neoficiālas informācijas, ko ziņu aģentūrai AFP sniegusi vārdā neminēta augsta ES amatpersona, jaunās sankcijas var tikt attiecinātas uz 29 kompānijām un 12 personām, no kurām deviņas saistītas ar Baltkrievijas tiesām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+