Baltija

Kubiļus: Piekāpšanās “Gazprom” būtu Lietuvas stratēģisko interešu nodošana 0

Foto – AFP

Piekāpšanās Krievijas gāzes koncerna “Gazprom” priekšā, par ko runā topošā koalīcija, būtu Lietuvas patērētāju stratēģisko interešu nodošana – šādu viedokli radiostacijai “Žiniu radijas” ceturtdien izteicis līdzšinējās valdības premjerministrs Andrjus Kubiļus (attēlā).

Seima vēlēšanās uzvarējušo sociāldemokrātu līderis Aļģirds Butkevičs, kas pretendē uz premjerministra amatu, par vienu no pirmajiem savas valdības uzdevumiem nosaucis sarunas ar Krievijas koncernu “Gazprom” par lētāku gāzi. Savukārt Kubiļus valdība oktobrī paziņoja, ka Lietuva Stokholmas arbitrāžas tiesā iesniegusi sūdzību pret “Gazprom”, pieprasot kompensāciju par šīs kompānijas tirgus stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Lūgts vērtēt pieļāvumus, ka turpmāk Lietuva varētu ar “Gazprom” runāt “nevis šķīrējtiesā, bet konstruktīvās sarunās”, premjers atgādinājis, ka gan Vācijas, gan Polijas kompānijas panākušas ilgtermiņa atlaides ar šķīrējtiesas mehānismu palīdzību vien. Pēc viņa teiktā, arī Lietuvai ir visas iespējas iet šādu skaidru, atklātu un nepārprotamu ceļu, nevis meklēt divdomīgu piekāpšanos. Vienlaikus Kubiļus atzinis, ka vēl ir pāragri kritiski vērtēt jaunās koalīcijas plānus – vispirms būtu jāsagaida valdības izveidošana un jāizanalizē tās programma.

LA.lv