×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. janvāris, 2017
Drukāt

Kučinskis aicina neticēt tiem, kuri sola visu izdarīt viegli un ātri (17)

EkrānšāviņšEkrānšāviņš

Nevajadzētu ticēt tiem, kuri sola visu izdarīt viegli, ātri un uzreiz, Vecgada vakara uzrunā uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

2016.gads, pēc Kučinska domām, bijis gan ar panākumiem, gan kļūdām bagāts.

Viņš stāstīja, ka šogad valdība beidzot spēra pirmos soļus izglītības un veselības aprūpes sistēmas reformēšanas virzienā. “Pirmie soļi allaž ir grūti, trūkst pieredzes, nav atbalsta, bet ir jāiet un jāiet. Jāpieņem lēmumi, kuri neizbēgami saceļ kritikas viļņus. Parasti kritizē tie, kuriem pašiem ir pietrūcis drosmes. Tie, kuri ilgi stāvējuši malā ērtās pozās, smīkņājuši un klusējuši, kuri nekad neko nav gribējuši darīt. Valdība dara visu, lai padarītu pieejamu kvalitatīvu veselības aprūpi jebkuram Latvijas iedzīvotājam,” uzsvēra premjers.

“Nākamā gada budžets būs pirmais, kurā veselības aprūpei piešķirtais finansējums būs lielāks nekā pirms krīzes. Pirmais solis, kurš ļauj apgalvot, ka mēs padarām veselības aprūpes sistēmu pieejamāku un drošāku. Tikai pirmais solis! Tikai pirmais, kuram sekos nākamie,” solīja Kučinskis.

Premjers arī norādīja, ka valdība reformē izglītības sistēmu, lai katrs skolēns, kurš kopā ar savu ģimeni dzīvo tālā Latvijas malā, stājoties augstskolā, būtu konkurētspējīgs ar viņa vecuma rīdziniekiem.

“Vai tas ir neiespējams solījums? Nē, tā ir mūsu iespēja! Nesen veiktais Latvijas skolēnu zināšanu tests parādīja, ka mēs kopējā rezultātu tabulā esam pasaules valstu viducī, savukārt Latvijas skolēni, kuri mācās Rīgā, var konkurēt ar šī testa līderiem – Singapūras skolēniem. Mums jāreformē skolu tīkls un jāpadara augstas kvalitātes izglītība pieejama ikvienam. Netalantīgi bērni nemēdz būt. Ir tikai sistēma, kura nav veidota, lai attīstītu bērnu spējas un pavērtu ceļu viņu sapņiem. Mums ir talantīgi skolotāji, viņiem ir jārada iespējas strādāt mūsu nākotnes labā. Šis ceļš ir vienīgais, kā mēs varam veidot taisnīgu un saliedētu Latviju, veidot valsti, kurai var uzticēties,” uzsvēra Kučinskis.

Premjers arī norādīja uz šogad pieļautajām kļūdām. “Zinu, ka politiķi par kļūdām nemēdz runāt atklāti. Es pārkāpšu šo tradīciju. Politikai jābūt atklātai. Runājot par minimālajām sociālajām iemaksām un mikrouzņēmumu nodokļu izmaiņām, ilgu laiku biju pārliecināts, ka tas ir labs un taisnīgs risinājums. Diemžēl reālā uzņēmējdarbība ir daudz sarežģītāka, nekā to paredz likumi, un līdzšinējais mikrouzņēmumu regulējums daļai ir to pārvērtis par nodokļu optimizācijas shēmu. Tā nedrīkst būt!” uzsvēra Kučinskis.

Otra premjera minētā problēma esot bijusi saistīta ar provincē strādājošiem uzņēmumiem, kas grib strādāt, bet nevar nodrošināt pilnvērtīgu darbu visiem darba ņēmējiem 12 mēnešus pēc kārtas, taču obligātās sociālās iemaksas par šiem darbiniekiem būtu vajadzējis maksāt no minimālās algas katru mēnesi. Šie uzņēmēji to nevar atļauties un ir gatavi doties “aplokšņu algu” biznesa virzienā, apgalvoja valdības vadītājs.

“Negribu meklēt vainīgos, jo ir jāiet uz priekšu. Nodokļu normu izmaiņas nodzēsa draudošo ugunsgrēku, kas sāktos 1.janvārī. Latvijas nodokļu sistēmu gaida būtiskas reformas, un tās jau ir iekļautas valdības un koalīcijas plānos. Mērķis ir vienkāršas, viegli saprotamas: taisnīgas nodokļu sistēmas izveide, kas aizsargās arī tos, kas nepiedalās darba tirgū, un iedrošinās tos, kuri baidās no birokrātijas. Ir jāmainās visiem! Valsts iestādēm jābūt elastīgām, ātrām, jo arī iesācēju idejas nedrīkst palaist garām,” sacīja Ministru prezidents.

Premjers atzina, ka 2017.gads daudz sola, jo būtiski pieaugs Eiropas fondu finansējums, dodot jaunu impulsu krīzē nonākušajai celtniecības nozarei, radīs jaunas darba vietas un labvēlīgi iespaidos Latvijas ekonomikas attīstību. Pēc Kučinska domām, mūsu uzdevums ir izmantot šo Eiropas fondu ieguldījumu, lai attīstītu valsts tautsaimniecību un veicinātu tās eksporta potenciālu.

Tāpat premjers aicināja neticēt tiem, kuri sola visu izdarīt viegli, ātri un uzreiz. “Es arī gribu ātri, viegli un uzreiz, tikai apzinos, ka tā nemēdz būt. Vēsture māca, ka mazas tautas gudrība ir neļaut kļūdīties tiem, kuri ir pie varas. Esiet klāt! Latvijas valsts nav nedz tās prezidents, nedz premjers, nedz deputāti. Latvijas valsts esam mēs visi kopā. Visi kopā, neatkarīgi no tā, kurā Latvijas vai pasaules malā mēs dzīvojam, neatkarīgi no tā, kādā valodā mēs runājam mājās. Atmiņas, šaubas, nākotnes cerības, arī vilšanās un prieks – ja tas viss ir saistīts ar Latviju, tad droši sauciet sevi par savējiem! Katrai balsij ir jābūt sadzirdētai, ja tajā izskan cerība par savu valsti, savu Latviju! Cienīsim sevi un būsim uzticīgi brīvai Latvijai,” gadumijas uzrunā aicināja Ministru prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Priekā, premjēr! Atbildēt

  Ticam, ticam Tev, pravieti! Labāk lēni un smagi, nekā ātri un viegli! Labāk mīkstumā, nekā cietumā! Jo, kā sacīt jāsaka, tas darāmais jau NOSPIEDOŠĀ pārsvarā naudasmaisu un varturu, nevis vienkāršās tautas labumam …

 2. ka būs ātri! NEPAIES NE 50 GADI kopš neatkarības atgūšanas, kā jūsu minimālā alga sasniegs 400 eiro!

 3. Apģērbties jau nu varēja, lai būtu pieklājīgāks izskats. Žakete viņam ir, esmu redzējusi. Tā ka ar nabadzību te nevar attaisnoties.
  Nākamreiz būs peldbiksēs?

 4. Nu var jau,bet uzrunāt tautu pie pad.laikos mūrēta,nokvepusa kamīna…ar tik švaku malku ..,bez žaketes..Interesanti uzzināt idejas autoru..Nu nebūs i tautai tuvāks ar tik lētiem trikiem.

 5. Ejam uz priekšu jau 25 gadus Atbildēt

  Vēl vienus 25 gadus gaidīt vairs nevaram! Progresīvais ienākuma nodoklis ,Latvijā tika ieviests jau 1919.gadā! Kāpēc tagad tā atjaunošanai nepietiek pat ar 25 gadiem? Kāpēc pat maize Eiropas paragvalstī tiek pielīdzināta luksusa precēm un aplikta ar tik pat augstu nodokļa likmi kā alkohols un cigaretes? Kāpēc,atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas,Latvijā nav atjaunotas pat slimokases? Neraugoties pat uz straujo medicīnas pakalpojumu un medikamentu cenu sadārdzināšanos?

 6. MP, kurš uzskata, ka 30 gadus pēc neatkarības atgūšanas nav iespējams pāriet uz mācībām valsts valodā, varētu par Latvijas neatkarības cienīšanu nevirināt muti

 7. Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

  Un kam ticēt-viņam, vai un visai tai varzai, kuri neko tā arī nav izdarījuši, un darīt netaisās…

 8. Lai bomžu liktens viņiem šai Jaunajā gadā.

 9. Kad pieņēma viņi likumus, tur pietrūka musulmaņu.

 10. Valdība paceļ sev algas un tautai nodokļus. Tā ir patiesība un vienīgā. Nolaižās līdz bērnu dārza līmenim un mērās ar gailīšiem, slavē sevi, bet tauta redz jūsu darbu. Tas ir bezdarbību un alkatību!.

 11. Pilnīgs galms 99 auni un aitas + āksts, tādu es redzu mūsu Saiemu!

 12. Kas šiem varturiem tās svētku uzrunas sacer? Tik tukšas, tik, neko nepasakošas … Ķeksītis ievilkts, runa nolasīta, bardaks var turpināties.

 13. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  ”Kučinskis aicina neticēt tiem, kuri sola visu izdarīt viegli un ātri” – tas ir lai paspētu saņemtu tos 20% ?

 14. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Viss, kas ar mums notiek un, vienlaikus, arī rada iespēju neaiziet bojā, padara mūs stiprākus.”

  =======

  “Zem-eglītes ( no kr.val. ~ ‘pod joločku’) prātuļojumiņš”.
  ( Iz “O.M.© arChīva”, ANNO ~ Gadumija, 2007. / 2008. 2016. / 2017. )
  .
  Klāt Gadumija, kalendārs tā saka.
  Priekš ‘katra viena’, treknāka vai švaka:
  Priekš “tautas kalpu” varzas “augstā mājā”,
  Un viņu “kungiem” šīs “valsts” nabagmājā.
  .
  Priekš premjeriem un prezidentiem “cēliem”,
  Un Tēvu Zemi pamest spiestiem dēliem,
  Priekš “daudzpartiju” sugas polit-klauniem,
  Un “valsti” uzturošiem “pūļa auniem”.
  .
  Priekš “elites”, kas SILES ēnā ‘ganās’,
  Un “lumpeņiem”, kas kaut kā iztikt manās,
  Priekš varas vergiem, truliem pakalpiņiem,
  Un “socpatversmēs” – šīs “valsts” pabērniņiem.
  .
  Priekš “partkomiem”, kas stiķē valdīšanas,
  Un “pensīšiem”, kam pietrūkst iztikšanas,
  Priekš “shēmotājiem”, kas “pa biezo vārās”,
  Un tiem, kam “labdarības zupa” vārās.
  .
  Priekš “spriedumu” un “normu” tirgotājiem,
  Un Tiesiskuma velti meklētājiem,
  Priekš “godībām”, kas ņirdzot piegrābj ķešas,
  Un tiem, kam “ķēķa tiesās” noplēš vešas.
  .
  Priekš “biedriem”, kas “uz vietām” lepni dzīvo,
  Un tiem, kas “točkās” indējas ar sīvo,
  Priekš pašvaldoņu sugas kangariņiem,
  Un “simtlatniekiem”, kuri vergo viņiem.
  .
  Priekš bandītiem ar “apkaklītēm baltām”,
  Priekš bļodlaižām ar muguriņām “staltām”,
  Priekš falša “veiksmes stāsta” zombijfaniem,
  Priekš NOZOMBĒTU “aunu bara” ganiem.
  .
  Priekš SILES cūklopiem un “reņģēdājiem”,
  Priekš Fermas rukšķiem, viņu barotājiem,
  Priekš varas “ešeloniem” & “pārmijniekiem”,
  Priekš “LR valsts” un MZ pavalstniekiem.

  Kā Veco gadu ŠOREIZ Jaungads aizstās?…
  Priekš dažiem – salūts “ilgtspējīgi” laistās,
  Zem sudrabegles – “ekskluzīvas” preces.
  Priekš vairuma – kūst siltā liesmā sveces…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU zeme SILES “valsts” “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 15. sarkanie baroni rullē!

 16. Arī pārējiem neticēt !
  Viņi stāv nevis par Latviju, bet PRET Latviju !

Draugiem Facebook Twitter Google+