Ekonomika
Bizness

Kučinskis aicinājis apsvērt Latviju kā galveno loģistikas centru Ķīnas kravām 16

Foto – Edijs Pālens/LETA

Latvija var būt galvenais loģistikas un distribūcijas centrs Baltijas reģionā Ķīnas kravām, tā Ungārijā tikšanās laikā ar Ķīnas premjerministru Lī Kecjanu norādījis Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kā aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars, tikšanās laikā Kučinskis akcentēja nepieciešamību attīstīt sadarbību transporta un loģistikas, tūrisma jomās un konkrētos investīciju projektos. Viņš norādīja, ka Latviju saredz kā galveno loģistikas un distribūcijas centru Baltijas reģionā Ķīnas kravām, nodrošinot pieeju vairāk nekā 500 miljonu iedzīvotāju lielajam Eiropas vienotajam tirgum.

“Joslas un ceļa” iniciatīvas kontekstā, attīstot “Lielā akmens” industriālo un loģistikas parka projektu Minskā, Ķīnas premjers tika aicināts nozīmēt Rīgu kā tiešu izejas punktu uz Baltijas jūru.

“Varu apliecināt, ka ir atbalsts Ķīnas investīciju ienākšanai Rīgas ostas infrastruktūras paplašināšanā, lai nodrošinātu atbilstošas kravu kapacitātes starp Rīgas ostu un “Lielā akmens” industriālo parku tālākai kravu piegādei Ziemeļeiropas tirgum. Redzu šo projektu kā stratēģisku partnerību, kurā iesaistās Ķīnas, Baltkrievijas, Latvijas un Vācijas stratēģiskie loģistikas spēlētāji,” uzsvēra Kučinskis.

Tāpat Ķīnas premjers tika informēts, ka Latvija izveidojusi stratēģiskas sadarbības redzējumu ar Vācijas “Duisport” ostu, specifiski koncentrējoties uz Ziemeļeiropas tirgus efektīvu apkalpošanu.

“Aicinām Ķīnas valdību sarunās ar minētajām valstīm paust atbalstu Ķīnas kravu nosūtīšanai caur Latviju. Tieši Latvija, tās ostas būtu labākā izvēle Ķīnas kravu nosūtīšanai un daudzām citām valstīm pa Baltijas jūru. Latvijas ostas var būt labākais loģistikas un distribūcijas centrs Ķīnas kravām,” norādīja Kučinskis.

Kā informēja premjera pārstāvis, Ķīna ir definēta kā viens no Latvijas prioritārajiem tālajiem tūrisma mērķa tirgiem. Latvija īsteno stratēģiju Ķīnas tūristu piesaistei, mērķtiecīgas un fokusētas tūrisma mārketinga aktivitātes. Tiek saskatītas arī biznesa tūrisma iespējas. Mērķis ir tiešo avioreisu atvēršana starp Latviju un Ķīnu, kas vēl vairāk pozitīvi ietekmētu kravu un pasažieru plūsmu starp abām valstīm. Abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību attīstīt aviopārvadājumus starp Latviju uz Ķīnu, norādot, ka tam jānotiek uz abpusēji ekonomiski izdevīgiem principiem.

Kā perspektīva tika minēta arī Ķīnas studentu piesaiste Latvijas augstskolām.

Divpusējā Kučinska un Ķīnas premjera Lī Kecjana tikšanās tika organizēta Ungārijā notiekošā Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ķīnas valdību vadītāju “16+1” samita ietveros.

LA.lv