×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Kučinskis: ar demisijas pieprasījumu mani nobaidīt nevar (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Ar demisijas pieprasījumu mani nobaidīt nevar, intervijā Latvijas Radio trešdien premjers Māris Kučinskis (ZZS) komentēja mediķu arodbiedrības ieceri izvērtēt, vai izteikt neuzticību valdības vadītājam saistībā ar rīcības plānu, kas nenosaka finansējuma palielināšanu veselībai.

“Tāpēc, ka pieprasīs demisiju, es nebeigšu strādāt. Mani tā kā nobaidīt ar to nevarēs,” viņš atbildēja uz jautājumu.

Premjers intervijā norādīja, ka pie naudas jautājuma valdība atgriezīsies pēc reformu veikšanas, kad būšot skaidrs ilgtermiņa risinājums veselības aprūpē, arī sabiedrībai pateikts, cik daudz valsts var atļauties un “ka sistēma nemainīsies ik pa brīdim lāpot caurumus”.

“Šobrīd ir punkti, kas šogad jāveic, un gribu teikt, ka šobrīd sākas ministra uzstāšanās, kā viņš tiks galā ar šiem plāniem. Procesam jābūt iesaistot arī tieši mediķu organizācijas, ķeramies pie darba un tad pie naudas. Piedāvājums no Kera puses bija, dodat naudu, mums viss ir kārtībā. Es tomēr palieku pie uzskata, ka vispirms sistēma, mehānisms, un tad runājam par naudu, pozīciju šobrīd neesmu gatava mainīt. Valdība vakar to apstiprināja – mēs ejam šo virzienu,” viņš stāstīja.

Tāpat Kučinskis pagaidām neredz pamata veselības ministra Gunta Belēviča demisijai, jo ir apstiprināts plāns, kas ministram jāveic.

“Ja mums izdevās apstiprināt gana konkrētu plānu ar gana konkrētiem uzdevumiem, ja vien nav objektīva iemesla, kāpēc kādi plāna punkti vienam vai otram ministram nevirzās, vai tas ir viņa vainas pēc, tas ir gluži loģiski. Šobrīd nav iemesla pateikt, ka kāds no valdības ministriem nebūtu gatavs strādāt savu spēju robežās un cik vien labi var,” viņš komentēja.

Jau ziņots, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) neatbalsta valdības rīcības plānu, kas otrdien valdībā tika pieņemts. LVSADA tuvākajā laikā sasauks padomes sēdi, lai pārrunātu neuzticības izteikšanu premjeram Kučinskim. Tas, visticamāk, notiks pēc 1.maijā plānotās tautas sapulces Doma laukumā “Par cienīgu darbu, veselību un izglītību Latvijā”. Prognozēts, ka tajā piedalīsies tūkstotis cilvēku. To rīko kopā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. PILNĪGI PAREIZI: KO MAINĪS kUČINSKA DEMISIJA!? KO??? PILNĪGI NEKO!!! TE TOTĀLI JĀMAINA VISS, KAS SAISTĀS AR VALSTS PĀRVALDI!!! MEDICĪNAS NOZARE IR KĀ CAURA MUCA!!! TO NOLAIDUŠI PAŠI MEDIĶI, JO VISI VESELĪBAS MINISTRI IR BIJUŠI VIENĪGI ĀRSTI. NEVIENAS CITAS PROFESIJAS PĀRSTĀVIS ŠO NOZARI NAV VADĪJIS!? TĀTAD – SĀCIET AR AR SEVI UN SAVU NOZARI, UZLABOJOT TĀS DARBĪBU.

 2. Un ko Kučinska demisija mainīs?

 3. Māri,jums taisnība!Iebiedēt jūs var tikai demisija,ja to pieprasīs Hūte! Tāds bardaks valstī vēl nav bijis ne pie viena premjera un tāda prezidenta.Sajūta,ka kaut kas līdzīgs valstij dzīvo pati par sevi un katrs dara ko grib.CIK ILGI?Ar ko tas beigsies??Straujuma patrieca Matīsu,bet jums nepietiks “dukas”to izdarīt kaut vai ar Beleviču UN Auguli,kurš ir kā Hūte Kremļa lobijs.Vējonim rūp “vārda brīvība”,ne valsts drošība.NU RE !!To brīvību jau nodemonstrēja “superpolitkretīns”Ušaks par okupāciju.Nāk taču Kremļa svētki un Ušaka arī — 9.maijs!Varbūt kā Bērziņš ,apsveiksiet abi okupantus?? 100.pants IR !!

 4. Lieciet Kucinsku miera stradat!

 5. Tas būtu lupata, nevis premjers, kurš solītu to, ko nav iespējams izpildīt, vai arī atņem,tu klusētājiem, lai iedotgu klaigātājiem. No kilaigāšanas valsts maks biezāks nekļūs. Un pat ja Kučinskis izpildītu visas ārstu vēlmes, pēc gada Keris prasītu atkal, un vēl kategoriskāk, jo mūsu algas tik un tā būtu mazākas par norvēģu ārstu algām, jo Norvēģijai ir bagātīgas naftas atradnes, bet mums tādu nav.
  Kučinskis nemaz nevēlējās par premjeru būt. To piespieda situācija. Kučinskis atviegloti nopūtīsies un aizies uz kādu labāk atalgotu un mierīgāku vietu, jo tādam darbīgam un saprātīgam vīram darbs būs vienmēr. Bet Keris gan ārdās tāpēc, ka baidās zaudēt savu mierīgo un ienesīgo vietiņu, ja uzvedīsies pārlieku rāmi.

 6. Klerks iedomājies,ka viņu baida,kā tādu puišeli…
  Aicina godprātīgi strādāt, vai aiziet,ja nevar !

 7. 50 miljonus tacu atrada- kapec laut tos noteret valdosai klikei, bet neiedalit medicinai? Vismaz butu kads atspaids…

  • Atspaids būtu niecīgs,jo, ar vienu roku dod,bet ar otru dažādu % veidā atrauj atpakaļ.Pie tam no viena un tā paša % tiek plēsti vairākas reizes.

 8. Kas tad ir mainījies tādēļ, ka nomainīja ministrus?
  Būtu interesanti iepazīties ar iepriekšējo gadu piešķirto valsts līdzekļu izlietojuma pārskatu.
  Atcerēsimies–nauda valda pasauli. Tādēļ, manuprāt, visiem kopā vajadzētu darīt visu, lai valsts saņemtu nodokļus pilnā apjomā, tad būtu ko dalīt.
  Piekrītu samazināt izdevumus valsts aparātam.

 9. Nekas daudz mainīties nevar, kamēr valsts nemainīs savu attieksmi pret darba devējiem un darba ņēmējiem. Pieredzes apmaiņā valdības vīreļiem, šai ziņā nav jāskrien uz tālajām eksotiskajām zemēm, bet jādodas tepat pie mūsu brālīšiem igauņiem. Visās nozarēs radītai šļurai pie vainas tie paši valdības vīreļi ar radīto ne kam nederīgo ierēdņu armiju. Kādreiz padomijā lozungs bija Kontrole, kontrole un vēlreiz kontrole. Un kur šodien ir tā padomija? Arī mūsu milzīgā irēdņu armija kontrolē, kontrolē un kontrolē, paši nezina, ko vēl varētu izdomāt ko kontrolēt. Pēc laika nudien negribētos uzdot jautājumu, kur gan tā Latvijas valsts ir. Irēdņu armijas radītajā stresā nekāda valsts atīstība nav domājama.

 10. Normāls cilvēks spēkus darbā paspēj atstāt 8stundās.Ārsti izrādas vēl ir spējīgi daudz ilgāk strādāt.Kādas kvalitātes darbs tas var būt?Kāds finansejums ir vajadzīgs receptes,nosūtījuma izrakstīšanai?Ģimenes ārsti atklāti pacientus kūda izmantot privātprakšu pakalpojumus un zinu daudzus gadījumus,kad viņi darbojas par sliktu pacientam pat elementārās lietās.Vajadzētu pamainit veselības inspekcijas ilgi sēdošās speciālistes,kuru vadībā notiek galīgi pret pacientiem vērstas darbības.

Draugiem Facebook Twitter Google+