Latvijā
Politika

Kučinskis Baltkrievijā tiksies ar Lukašenko2


Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko
AFP/LETA

Šodien un rīt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) uzturēsies vizītē Baltkrievijā, kur tiksies ar šīs valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko, informēja premjera birojā.

Kučinskis tiksies ar Baltkrievijas prezidentu, Baltkrievijas premjerministru Andreju Kobjakovu un Baltkrievijas Nacionālās asamblejas padomes priekšsēdētāju Mihailu Mjasņikoviču un Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Vladimiru Andrejčenko. Tikšanos laikā plānots pārrunāt abām valstīm svarīgos divpusējās un reģionālās sadarbības jautājumus, kā arī pievērsties aktualitātēm Eiropas Savienības un Baltkrievijas sadarbībā.

Paredzēts, ka vizītes laikā Ministru prezidents ar Baltkrievijas kolēģi parakstīs vairākus Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību līgumus – līgumu par kodolnegadījumu operatīvu izziņošanu, informācijas apmaiņu un sadarbību kodoldrošības un aizsardzības pret radiāciju jomā, līgumu par sadarbību civilās aviācijas gaisa kuģu meklēšanas un glābšanas jomā, Saprašanās memorandu par galvenajiem ekonomiskās sadarbības virzieniem vidēja termiņa perspektīvā.

Papildus tam Minskā plānots parakstīt Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Baltkrievijas Dabas resursu un apkārtējās vides aizsardzības ministrijas sadarbības programmu 2018.-2022.gadam, kā arī Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Baltkrievijas Sporta un tūrisma ministrijas sadarbības līgumu sporta jomā, kā arī IZM un Baltkrievijas Valsts zinātnes un tehnoloģiju komitejas vienošanās par zinātniski tehnisko sadarbību.

Ministru prezidents tiksies arī ar vadošajiem Baltkrievijas tranzīta un loģistikas kompāniju vadītājiem, apmeklēs Baltkrievijas industriālo parku “Lielais akmens” un Augsto tehnoloģiju parku.

Kopā ar Kučinski uz Baltkrieviju dosies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), kā arī pašvaldību vadītāji un uzņēmēji.

LA.lv