×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Kučinskis: Bīstamība nav referendumā, bet procesā ap to

Foto - LETAFoto - LETA

Jautājumu par referendumu, saistībā ar statusa maiņu krievu valodai Latvijā, vajadzētu noslēgt pēc iespējas ātrāk, uzskata bijušais Saeimas deputāts, ministrs, pašlaik Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) padomnieks Māris Kučinskis.

Intervijā Latvijas Radio Kučinskis skaidroja, ka bīstamība nav referendumā un tā rezultātā, bet gan procesā, kas ap to notiek.

Kučinskis cer, ka Satversmes tiesas lēmums būs izsvērts un šis jautājums tiks noslēgts. Viņaprāt referendums Maskavai, kur gaidāmas prezidenta vēlēšanas, ir medusmaize.

Jau ziņots, ka 18.februārī plānota tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Satversmes tiesā ir iesniegts Saeimas deputātu pieteikums, kurā referendums apstrīdēts. Deputāti lūguši arī piemērot pagaidu noregulējumu un apturēt 18.februārī plānotā referenduma norisi. ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris pieteikumu nodevis tiesnešu kolēģijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+