×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. februāris, 2018
Drukāt

Kučinskis: Elektrības cenu pieaugums ir jāapstādina (9)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Straujajam elektrības cenu pieaugumam tiks rasts risinājums, šodien “Latvijas Radio 4” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers stāstīja, ka iepriekš, skatot jautājumu par izmaiņām elektrības cenās, bija skaidrs, ka tās augs, tomēr ne tik strauji.

“Nedz es, nedz ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) negaidīja, ka elektrības cenu pieaugums būs tik straujš. [..] tas ir jāapstādina. Tāpēc arī rīt, 16.februārī, kad Ašeradens atgriezīsies no vizītes Korejā, viņš sāks risināt šo jautājumu,” pauda Ministru prezidents.

Kučiskis ir pārliecināts, ka risinājums šai problēmai būs.

Kā ziņots, biedrība “Zemnieku saeima” informējusi, ka daudziem lauksaimniekiem elektroenerģijas rēķini kopš šā gada sākuma ir palielinājušies par 40%-80% jeb par 50 līdz 600 eiro mēnesī. “Ja tuvāko nedēļu laikā netiks pieņemts lēmums par jaudas obligātās iepirkuma komponentes par ampēriem atcelšanu, mēs kongresā, kas notiks 9.martā, izskatīsim jautājumu par ekonomikas ministra demisijas pieprasīšanu,” norādījis biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Līdz ar izmaiņām elektrības rēķini ir palielinājušies arī daļai privātpersonu.

Koalīcijas partneri no Ašeradenu sagaida risinājumu šai situācijai. Pats ekonomikas ministrs, kurš pašlaik uzturas Dienvidkorejā, uz šo situāciju reaģējis, piektdien sasaucot sanāksmi par OIK reformas pilnveidošanu.

Savukārt Saeimas opozīcijas partiju “Saskaņas”, Latvijas Reģionu apvienības un “No sirds Latvijai” deputāti prasīs Ašeradena demisiju, ja līdz 1.martam netiks rasts risinājums elektrības cenu pieaugumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Izrādās ,ka premjers nekontrolē situāciju valstī.Labi atceros premjera solijumu vecā gada nogalē.Ar jauno gadu visi jutīs savos maciņos reformas rezultāus.Un ko mēs tagad redzam? latvijas simtgadē tautai sagādātas ezeļa ausis.

 2. Valdošās aprindas tagad tēlo nezinīšus. Ir taču skaidrs, ka tas ir plānots uzbrukums Latvijas lauksaimniekiem un vispār lauku iedzīvotājiem. Trīs fāzes tiek plaši lietotas malkas sastrādāšanai. Tas ir jaudu paģērošākais darbs lauku sētā. Trīs fāzu līniju likvidēšana ir bezjēdzīga. Tur, kur tās ir uzbūvētas, tās nekādus līdzekļus neprasa, bet nodrošina iedzīvotājus ar jaudas rezervi. Jaudas rezerve nodrošina augstāku dzīves līmeni un iespējas. Ja divas no trim fāzēm atslēgs, sāksies vadu zagšana. Vai ekonomikas ministrija rūpējas par darba fronti zagļiem? Tas man ir pārsteigums, ka ZZS varēja pieļaut uzbrukumu lauksaimniekiem. Laikam jau ZZS vairs nepavisam nav lauksaimnieku partija. Zem tās nosaukuma slēpjas elektrības oligarhi.

  • Dāvanai tautai valsts 100. dzimšanas dienā Atbildēt

   Ko varam darīt mēs patērētāji? Streikot un nemaksāt? Noslēgs elektrības padevi, cilvēki tiek iedzīti stūrī.
   Murgs, ja pieslēgums ierīkots, par to jau reiz ir samaksāts, šī jau ir bezkaunīga laupīšana. Priekšlikums ceļiniekiem-” Visiem ceļiem arī vajag uzlikt maksu, jo lielāks ceļš iet garām tavām mājām, jo vairāk maksā, jā un regulāri, vai brauc pa to vai nē.”
   Ja nopietni, tad

  • Atvainojiet…piedodiet! Kad šis brigBergu vadītais sarkan-“zemnieku” grupējums ir bijusi- lauksaimnieku partija?!

 3. Jālikvidē tie “saceptie kantori” un jāmaksā par patērēto elektrību-tā lūk.Ja neesat spējīgi neko mainīt-nav nekādas jēgas no Jums.Pēdējais laiks-“nolaisties uz zemes un atvērt acis”.

 4. Ir jāapstādina valsts izzagšana un jātriec projām ar koku visi kas tur augšā sēž uz tautas pleciem.

 5. Atlaist Saeimu! Atlaist Saeimu! Atlaist Saeimu!!!!

 6. Par OIK 57 reizes maksāt vairāk, nekā Zviedrijā maksā. Ko mums skatīties uz zviedriem. Mums tāda attīstīta, bagāta valsts. Miljonāri aug daudz ātrāk, nekā jebkurā citā valstī. Attīstības tempi tie augstākie. Vai tad mūsu ražošana nav tā vis vairāk videi kaitīgākā, kā nevienā citā pasaules valstī? Tā ka par tām 57 reizēm nu galīgi nav pamata satraukties.

  • uzmanīgāk papētiet elektrības rēķinus – tur nav tikai OIK, bet arī pārējie cipari no pirksta izzīsti un tie pat lielāki par šo oik. Tā ka samazinot vai pat izņemot OIK, elektrības rēķinus varēs droši ierakstīt Ginesa grāmatā – ar nosaukumu: “tērē mazāk, maksā vairāk”

Draugiem Facebook Twitter Google+