×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
26. oktobris, 2016
Drukāt

Kučinskis: krasas svārstības gāzes cenai nav gaidāmas (4)

Foto - Ieva Čīka/ LETAFoto - Ieva Čīka/ LETA

Tirgus liberalizācijas dēļ ļoti krasas svārstības gāzes cenai nav gaidāmas, šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš atzīmēja, ka šobrīd ir ļoti grūti prognozēt gāzes cenu izmaiņas pēc tirgus liberalizācijas, bet izmaiņu amplitūda nebūs krasa. “Šobrīd ir ļoti grūti prognozēt, bet katrā ziņā tās [cenas izmaiņas] neprognozējas lielā amplitūdā – ne pieaugumā, ne kritumā,” sacīja Kučinskis.

Tāpat premjers norādīja, ka situāciju nevajadzētu ļoti dramatizēt. “Situācija nav tik ļoti jādramatizē, ņemot vērā, ka gāzes cenas šobrīd ir salīdzinoši ļoti zemas pretstatā tām, kādas mēs tās esam redzējuši kādreiz,” teica Kučinskis.

Iepriekš intervijā raidījumam “900 sekundes” Latvijas dabasgāzes apgādes kompānijas “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis norādīja, ka domāt, ka gāzes cena pēc tirgus liberalizācijas paliks lētāka, nav nekāda pamata. “Katrā ziņā faktori un pieredze liecina, ka ne vienmēr pirmajā liberalizācijas posmā cenas krītas. (..) Šobrīd kaut ko apsolīt, ka gāzes cenas kritīs tādēļ, ka tiks atvērts tirgus, es nevaru,” teica “Latvijas Gāzes” vadītājs, gan atzīstot, ka ilgtermiņā tirgus liberalizācija varētu pozitīvi atsaukties uz cenām.

Tāpat ziņots, ka Saeima 10.februārī apstiprināja Enerģētikas likuma grozījumus par gāzes tirgus atvēršanu Latvijā un “Latvijas Gāzes” sadalīšanu. Iekļautās normas paredz, ka līdz 2017.gada 3.aprīlim vertikāli integrētam uzņēmumam “Latvijas Gāze” ir pienākums izveidot divus uzņēmumus – viens pildīs pārvades sistēmas operatora un uzglabāšanas sistēmas operatora pienākumus, otrs īstenos dabasgāzes sadales sistēmas operatora un tirgotāja funkcijas.

Savukārt līdz 2017.gada 31.decembrim vienotajam dabasgāzes pārvades un uzglābšanas sistēmas operatoram ir jābūt juridiski neatkarīgam no dabasgāzes apgādes komersantiem, kas nodarbojas ar dabasgāzes tirdzniecību un sadali. Ieviešot šīs prasības, vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšana sistēmas operators būs kapitālsabiedrība, kas juridiski, funkcionāli un organizatoriski nodalīta no “Latvijas Gāzes”. Tās īpašnieki būs ar “Latvijas Gāzes” vai tās akcionāriem nesaistītas personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Sadalot parasti nav mazāk, bet vairāk ( sk. Latenergo dalīšanu) . Kuriem atkal tiek izkārtota naudiņa – vai 3 A vēsmas pār premjeru?

  2. Lai nepūš pīlītes.

  3. nu divreiz dārgāk nekļūs Atbildēt

    bet iedzivotājiem ari 10-20% dārgāk nepatiks

Draugiem Facebook Twitter Google+