×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Kučinskis: likvidējot “Trasta komercbanku”, Latvijas iedzīvotāji kopumā necietīs

Foto LETAFoto LETA

Likvidējot “Trasta komercbanku”, Latvijas iedzīvotāji kopumā necietīs, norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu anulēt bankai licenci.

“Svarīgākais attiecībā uz ECB lēmumu apturēt licenci “Trasta komercbankai” ir tas, ka Latvijas iedzīvotāji, likvidējot šo banku, faktiski necietīs! Izvērtējot reālo situāciju, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) konstatējusi, ka bankas likvidācijas gadījumā 93% noguldītāju būs saņēmuši atpakaļ visus savus noguldījumus bankā pilnā apmērā,” atzīmēja Kučinskis.

Viņš norādīja, ka ne mazāk svarīgi ir tas, ka, atbilstoši FKTK sniegtajai informācijai, šai bankai nav kritiski svarīgas funkcijas, tā nav sistēmiski svarīga banka. “Bankas iziešana no tirgus neatstās būtisku negatīvu ietekmi uz Latvijas finanšu sektora stabilitāti,” uzsvēra premjers.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ECB pēc FKTK ierosinājuma anulējusi “Trasta komercbankai” izsniegto licenci, ņemot vērā, ka banka ilgstoši pieļāvusi nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās bankas darbības jomās. Tāpat ņemts vērā FKTK kā Latvijas Noregulējuma iestādes izvērtējums, ka bankai nav iespējams piemērot noregulējumu jeb glābt to sabiedrības interesēs. ECB lēmums stājās spēkā ceturtdien, 3.martā, plkst.24.

Vienlaikus “Trasta komercbankas” valdes priekšsēdētājs Gundars Grieze aģentūrai BNS sacīja, ka banka vērtēs iespēju apstrīdēt ECB lēmumu anulēt “Trasta komercbankai” izsniegto licenci. “Advokāti šo jautājumu pēta” teica Grieze.

Tāpat ziņots, ka FKTK padome janvārī noteica darbības ierobežojumus “Trasta komercbankai”, aizliedzot veikt debeta operācijas jebkurā valūtā, tostarp ar internetbanku, bankomātiem un skaidrā naudā klientiem par summu, kas pārsniedz 100 000 eiro vienam noguldītājam.

“Trasta komercbanka” pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar zaudējumiem 4,663 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,7 reizes mazāk nekā 2014.gadā.

Pēc aktīvu apmēra “Trasta komercbanka” 2015.gada septembra beigās bija 12.lielākā banka Latvijā, bet pēc piesaistīto noguldījumu apmēra 13.lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati. 2015.gada jūnija beigās “Trasta komercbankai” bija 4889 klienti, tostarp 2359 juridiskās personas un 2530 – privātpersonas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+