×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2016
Drukāt

Kučinskis: Nav ziņu par problēmām pedagogu algu izmaksā (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Pašlaik no pašvaldībām nav ziņu, ka kaut kur nevarētu izmaksāt atalgojumu pedagogiem, žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers norādīja, ka ceturtdien šis jautājums tika pārrunāts un “viss kopējais darbs devis rezultātu”.

Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pauda, ka pagaidām nav ziņu, ka būtu kavēti maksājumi Kultūras ministrijas pārraudzībā esošajiem pedagogiem.

Kā ziņots, valdība ceturtdien apstiprināja valsts budžeta mērķdotācijas sadalījumu pašvaldību izglītības iestādēm šī gada septembrim-decembrim.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) valdības sēdei bija iesniegusi projektu, kurā noteikts, ka mērķdotācijā pašvaldībām – pašvaldību pamata un vispārējās vidējās izglītības iestāžu, pašvaldību speciālās izglītības iestāžu un pašvaldību profesionālās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām – kopumā sadalīti 80,464 miljoni eiro. Mērķdotācijā interešu izglītības programmu pedagogu daļējai darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām sadalīti 4,612 miljoni eiro.

Vēl 13,808 miljoni eiro sadalīti mērķdotācijā pašvaldību speciālajām pirmsskolas izglītības iestādēm, internātskolām, Izglītības iestāžu reģistrā reģistrētajiem attīstības un rehabilitācijas centriem un speciālajām internātskolām bērniem ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem, savukārt 8,517 miljonu eiro mērķdotācija sadalīta pašvaldību izglītības iestādēs bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbināto pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Mērķdotācijas aprēķinu šā gada četriem mēnešiem IZM veikusi, pamatojoties uz pašvaldību ievadīto un apstiprināto informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā – skolēnu skaitu izglītības pakāpē attiecīgajā teritorijā un izglītības iestādē īstenotajām mācību programmām 2016. gada 1. septembrī. Mērķdotācijas sadalījums atlikušajam mācību gadam tiks apstiprināts kopā ar 2017.gada valsts budžeta likumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jautājums ŠaDurskim – kāpēc par to pašu stundu skaitu šogad man samaksāja par 160 EUR mazāk nekā pagājušā gadā?

  2. PILNĪGI PAREIZI, PAMELA!!! VISI PEDAGOGI, DIEMŽĒL, VĒL NAV SAŅĒMUŠI ALGU!!!!!!!

  3. Cik skaisti! Jā,ja neviļos, tad Šadurskis jau solīja skaidrību par reformu, par skolotāju algu pavasarī.
    Tagad jau oktobris…

  4. Kučinski,jums ir ziņas KAS REĀLI notiek valstī?Vai jums ABIEM ar Vējoni IR ziņas KĀDI ir jūsu darba pienākumi un par ko mēs jūs uzturam un algojam?Vai jums abiem nešķiet,ka esat ierāpušies pilnīgi SVEŠĀS kurpēs?CIK maksājat reitingu cepējiem??

  5. Neesmu vwel algu saneemusi

Draugiem Facebook Twitter Google+