Latvijā
Politika

Kučinskis: Nevajag eksperimentēt ar SAB direktora amatu11

Foto – Timurs Subhankulovs

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ir apmierināts ar Satversmes aizsardzības biroja vadītāja Jāņa Maizīša līdzšinējo darbu. “Mūsu sadarbība ar Maizīša kungu bijusi laba. Kur esam piesaistījuši Satversmes aizsardzības biroju lielos investīciju projektos, drošība bijusi nodrošināta. Man neliekas, ka ar SAB direktora amatu jāeksperimentē, piesaistot kandidēšanai apkārt staigājušās “zvaigznes”,” valdības vadītājs saka intervijā “Latvijas Avīzei”.

Mazīša pilnvaru termiņš beidzas maijā. Kandidātu SAB direktora amatam izvirza Nacionālā Drošības padome (NDP), kuras vadītājs Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekš izteicies labvēlīgi Maizīša atkārtotai izvirzīšanai, tomēr norādījis, ka vispirms jāpārliecinās par Saeimas vairākuma atbalstu. Premjers M. Kučinskis “LA sacīja: “Vienojāmies par apspriešanos, kad prezidents atgriezīsies no olimpiskajām spēlēm. Esošo situāciju paanalizēsim.”

Tikmēr savu gatavību ieņemt specdienesta vadītāja amatu paudis arī Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (“No sirds Latvijai”). Viņš gan būtu gatavs kandidēt tikai tad, ja NDP Maizīti neizvirza otrajam termiņam. “Kopumā augsti vērtēju Maizīša darbu SAB vadītāja amatā, lai gan ir bijuši jautājumi, par kuriem varētu diskutēt, jo, pēc manām domām gadījumos par pielaidi valsts noslēpumam piešķiršanu, ir bijuši zināmi pārspīlējumi,” intervijā LNT norādīja G. Kūtris. Savukārt aizkulisēs izskan versija, ka G. Kūtri Saeimas balsojuma varētu atbalstīt ZZS, “Saskaņs”, un “No sirds Latvijai” deputāti. Aizvadītajā nedēļā, tieši pateicoties šo partiju pārstāvju balsīm, G. Kūtris saglabāja amatu Saeimas prezidijā.

Interviju ar Ministru prezidentu Māri Kučinski lasiet “Latvijas Avīzes” 6. februāra numurā.

LA.lv