Sports
Citi sporta veidi

Kučinskis oponē sporta vadībai: Iespējas ziedot ir augušas0


Māris Kučinskis
Māris Kučinskis
Foto – Edijs Pālens/LETA

Uzņēmēju iespējas ziedot patlaban ir vēl liekākas nekā iepriekš, komentējot sporta nozares pārstāvju viedokli, ka nodokļu reformas rezultātā sarucis sportam ziedoto līdzekļu apjoms, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš norādīja, ka par šo jautājumu tiks runāts Nacionālajā sporta padomē 10.septembrī. Premjers ir pārliecināts, ka jautājums ir jārisina citādāk – ne pieprasot valdībai divus miljonus eiro sarukušā ziedojumu apmēra kompensēšanai. “Mēs sportu esam atbalstījuši un atbalstīsim. Iespējams, jāmaina sistēma, pārvaldība, citādāk jārunā ar uzņēmējiem,” sacīja Kučinskis.

Viņš pieļāva, ka ekspertiem kopā ar valdību būtu jāuzrunā uzņēmēji. “Uzņēmēju iespējas ziedot ir vēl lielākas nekā iepriekš, bet ir [notikusi] uzvedības maiņa,” uzskata premjers.

“Šis periods ir kaut kādā veidā jākompensē, bet ne tik vienkārši,” izteicās premjers.

Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka šī ir “atsevišķu cilvēku veidota kampaņa, lai “noliktu” nodokļu reformu”.

Jau ziņots, ka Saeimas Sporta apakškomisija vērsīsies pie valdības ar prasību rast iespējas kompensēt ziedojumu sarukumu sporta nozarei aptuveni divu miljonu eiro apmērā, otrdien nolemts apakškomisijā.

Iniciatīvas “Es atbalstu sportu!” pārstāvji apakškomisijas sēdē pauda pārliecību, ka nodokļu reformas rezultātā 2018.gada pirmajā pusē sarucis sportam ziedoto līdzekļu apjoms, kā dēļ nozare saskata riskus turpmākai sekmīgai funkcionēšanai.

Saistītie raksti

Finanšu ministrijas pārstāve Astra Kaļāne skaidroja, ka nav objektīvi uzņēmumu veikto ziedojumu apmēru pēc nodokļu reformas stāšanās spēkā skatīt pirmā pusgada griezumā, īpaši ņemot vērā, ka lielākā ziedojumu daļa visbiežāk valsts budžetā nonāk gada beigās. Viņa uzsvēra, ka uzņēmumiem līdz ar nodokļu reformu ir radušās papildu iespējas, kā ziedot sportam, taču vienlaikus viņa akcentēja, ka ziedošana ir brīvprātīgs process un valsts nevar uzspiest to darīt.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) otrdien žurnālistiem norādīja, ka par ziedojumu krituma kompensēšanu sporta nozarei lems nākamā valdība. “Patlaban visas interešu grupas grib izmantot brīdi, kad politiķiem un deputātu amata kandidātiem ir jācīnās par vēlētāju, tāpēc ir vēlme solīt vairāk, nekā tas būtu normālā situācijā. Cerams, pēc vēlēšanām, kad visi būs nomierinājušies un būs beidzies vairāksolīšanas laiks, deputāti un ministri izvērtēs budžeta iespējas un lems par to, kuras iniciatīvas atbalstīt,” atzina Reizniece-Ozola.

LA.lv