Latvijā
Politika

Kučinskis par Magņistka likumu: Bažas esmu dzirdējis, ar sankcijām jārēķinās4


Māris Kučinskis
Māris Kučinskis
Foto – Valdis Semjonovs

“Pretreakcijām nekad nav tā, ka neesi galīgi gatavs, un nekad nav tā, ka tās neatstāj negatīvas sekas. Protams, ka ar to ir jārēķinās. Bet, kā jau es teicu, mēs parlamenta gribu neanalizēsim,” ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, komentējot Saeimas aicinājumu valdībai noteikt sankcijas pret Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām jeb tā saucamo “Magņitska sarakstu” un Latvijas gatavību iespējamai Krievijas pretreakcijai.

Kučinskis uzskata, ka Krievija varētu mēģināt ietekmēt “ekonomisko plāksni”. Atbildot uz jautājumu, vai uzņēmēji ir izteikuši bažas par to, ka Magņitska likums varētu sabojāt tirdzniecības saites ar Krieviju, premjers atzina, ka uzņēmēji ir satraukti: “Es esmu uzklausījis bažas, neslēpšu.”

Tomēr Kučinskis ir pārliecināts, ka Latvijas uzņēmēji tam ir gatavi, jo iepriekšējo ekonomisko sankciju dēļ ir iemācījušies strauji pārorientēties. “Es domāju, ka sankciju ietekme deva mums daudz pozitīvā. Atveroties kaut vai tam pašam tirgum, kas ir uz mūsu šprotēm un reņģēm – tie būs uzņēmēji, kas jau ir pārorientējušies. Kas ir parādījis Latvijas lielo specifiku un lielos plusus -tas, ka mazai valstij tomēr reakcija un pārorientēšanās iet diezgan strauji,” premjers sacīja.

Saistītie raksti
LA.lv