×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
18. augusts, 2017
Drukāt

Kučinskis: pašvaldību vadītāji, nenogaliniet savu bērnu nākotni (5)

Latvijas pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis (no kreisās) un Ministru prezidents Māris Kučinskis piedalās LPS 28.kongresā Alūksnes Kultūras centrā. Foto - LETALatvijas pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis (no kreisās) un Ministru prezidents Māris Kučinskis piedalās LPS 28.kongresā Alūksnes Kultūras centrā. Foto - LETA

Šodien Alūksnē notiek Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 28.kongress, kurā ievēlēs jauno LPS priekšsēdi.

Jaunsleinis vada LPS kopš 1994.gada un ir paziņojis, ka atkārtoti uz šo amatu vairs nekandidēs. Piekritis kandidēt uz LPS priekšsēdētāja amatu ir Gints Kaminskis (LZS), kurš paralēli Auces pašvaldības vadītāja amatam vada arī LPS Novadu apvienību un kopš 2013.gada ir LPS priekšsēdētāja vietnieks.

KOngresā piedalās arī augstākās amatpersonas – Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Pašvaldību vadītāji, nenogaliniet savu bērnu nākotni, sacīja Kučinskis, runājot par skolu skaita samazināšanu Latvijā.

“Ja es teiktu, ka izglītības kvalitāte daudzos reģionos klibo, es nepateiktu neko. Starptautiskie testi liecina, ka daudzviet izglītības kvalitātes vienkārši nav! Godājamie pašvaldību vadītāji, nenogaliniet savu bērnu nākotni, jo tā nemājo skolas ēkā, tā rodas tikai izglītības kvalitātē! Latvijā ir daudz pozitīvu piemēru, kas liecina, ka pārdomāti lēmumi ātri vien tiek novērtēti no novadu iedzīvotāju, tātad no vēlētāju, puses. Te jāmin Krāslavu, Smilteni, Jelgavu. Noteikti, ka ir arī citi piemēri. Par spīti bažām, visos šajos novados pašvaldību vadība 3.jūnijā saņēma pārliecinošu vēlētāju atbalstu. Vajag tikai mazliet drosmes. Vēlētājs tomēr atpazīst patiesas rūpes par bērna izglītības kvalitāti, nevis tikai pieskatīšanu tukšā klasē, kur viss atkarīgs no tā vai laimēsies ar skolotāju, kurš grib un var, vai vienkārši būs jāiznieko laiks,” sacīja premjers.

Savukārt, runājot par nodokļu reformu, viņš aizrādīja tiem mēriem, kas kritizējuši minimālās algas palielināšanu.

“Aicinu jūs saprast, ka minimālās algas paaugstināšana bija absolūti nepieciešams lēmums, jo riski bezcerīgi atpalikt no saviem Baltijas kaimiņiem ir pārāk lieli. Ja kādam ir pārliecinoši argumenti, fakti, informācija, kas liecinātu, ka lēmums par minimālās algas paaugstināšanu ir bijis aplams vai pārsteidzīgs, nāciet un runāsim. Gan es, gan pārējie valdības ministri ir gatavi atklātai sarunai. Tikai neaizmirstiet, ka šai lietai ir arī morāls aspekts – ko domās pašvaldības iedzīvotājs, ja tās vadītājs apšaubīs minimālās algas paaugstināšanas nepieciešamību? Tas nav pārmetums, tikai padoms būt gataviem runāt ar abām pusēm, gan ar valdību un parlamentu, gan ar sava novada iedzīvotājiem, nodokļu maksātājiem. Te būtu vietā piebilst, ka nodokļu reforma paredz arī kompensācijas mehānismu pašvaldībām, kuras var zaudēt daļu no saviem ienākumiem,” teica Kučinskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ak, Dievs! Ja neaizslēgs skola, neiznīcinās laukus, neizdzīs cilvēkus no savām mājām, tad nogalinās savu bērnu nākotni! Kroplīga demagoģija!

 2. tautas pārstāvis Atbildēt

  Piekrītu premjeram, kurš saka optimizēt skolas. Bet jautājumam ir arī otra puse – ko grib no pašvaldībām, ja lielā daļā par deputātiem sēž skolu direktori? Viņi tirgosies līdz pēdējam, lai tikai pašiem būtu darbs un ienākumi, nevis domās par bērnu nākotni. Un otrs par ievēlētajiem – iestāžu vadītājiem ir tā priekšrocība, ka par viņiem balso iestāžu darbinieki un viņu radinieki, jo visiem ir nauda un visiem ir labi. Tie 50% iedzīvotāju, kuri negāja balsot, tā teikt, paši vainīgi, jo krēslos sēž iestāžu, nevis iedzīvotāju interešu aizstāvji!

 3. Ja neaizvērs vidusskolas vai nepadarīs tās par pamatskolām, tad SKOLOTĀJIEM BŪS MAZAS ALGAS!? Lūk, kur ATBILDE UZ SKOLOTĀJU ALGU NEPAAUGSTINĀŠANU UN VISA IEPRIEKŠĒJĀ DARBA PIE ŠĀ JAUTĀJUMA SAMĪDĪŠANAS AR NETĪRĀM, PRETĪGĀM IERĒDŅU UN MINISTRA KĀJĀM!?! ŠADURSKA NEMITĪGĀ VĀVUĻOŠANA, pretīgi tagad uz viņu paskatīties! Tagad premjers nodarbojas ar skolotāju profesionalitātes lozungu skandināšanu PIEMIRSTOT, ka skolotājs STABAM NEVAR NEKO IEMĀCĪT! Bailes pieskarties vecākiem un viņu atbildībai? Pati esmu skolotāja un ĻOTI LABI ZINU TO DRĒBI! NĒ, PAŠAI NAV NEKĀDU PROBLĒMU AR MĀCĪBU VIELAS IEMĀCĪŠANU MANĀ PRIEKŠMETĀ! PATI TIEKU GALĀ AR VISU, JO PALĪDZĪBU MEKLĒT PIE DIREKTORA IR BEZCERĪGI – VIŅŠ BAIDĀS NO VECĀKIEM UN NESPĒJ ARGUMENTĒT SAVU DOMU….VECĀKIEM NEVAJAG MELOT! VISA ATRISINĀJUMS IR PATIESĪBA, LAI CIK RŪGTA TĀ NEBŪTU! VISIEM SKOLĒNIEM KLASĒ IR JĀBŪT VIENLĪDZ MĪĻIEM, NEATKARĪGI NO VIELAS IZPRATNES UN MĀCĪŠANAS! Skolēns ar savu sagatavotību stundai arī nosaka ATZĪMI, KĀDU VIŅŠ PAR SAVĀM ZINĀŠANĀM VĒLAS IEGŪT!!! Nevar taču ielikt atzīmi pretēji skolēna vēlmei?! Tā kā NAV tikai medaļas viena puse skolotājs, bet tās otra puse ir skolēns un viņa VĒLME MĀCĪTIES!? BIEŽI pārsteidz neprasme novērtēt situāciju un rezultātā konflikts kā no zila gaisa! Bieži lecas tie skolēni, kuriem ir problēmas ar sevi un piedevām ”smaga” galva… Bet skolotājs taču nav vainīgs, ka piedzimis skolēns ar traucējumiem apgūt mācību vielu?????????????? Tā ir vecāku atbildība! Viss sākas ģimenē un nekur citur! NE VISAS 138 VIDUSSKLAS IR JĀPADARA PAR PAMATSKOLĀM UN JĀSAMAZINA TIEŠU PRĀT SKOLOTĀJU ALGAS! SKOLOTĀJI NAV VAINĪGI PIE ŠOBRĪDĒJĀS TUKŠĀS LATVIJAS…………

 4. sarkanie baroni rullē!

 5. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECI.DĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

Draugiem Facebook Twitter Google+