Latvijā
Sabiedrība

Kučinskis: pēc Rio nav ko pelnus sev uz galvas kaisīt0


Noslēguma ceremonijā
Noslēguma ceremonijā
Foto – Ilmārs Znotiņš, LOK

Pēc medaļu neiegūšanas Rio nav ko pelnus sev uz galvas kaisīt, komentējis premjers Māris Kučinskis (ZZS).

“Domāju, ka mums nevajadzētu pārspīlēt, vienmēr var būt veiksmes un var būt neveiksmes.
Pēc pirmās neveiksmes nevajag novākt visus kauliņus no laukuma, pasakot, ka kaut ko beidzam un sākam no jauna. Man nešķiet, ka ir jākaisa pelni uz galvas. Patiesībā ir tuvas vietas [pjedestālam], cilvēkiem, par ko neviens īsti ne prognozēja, ne gaidīja,” viņš komentēja situāciju šorīt intervijā LTV “Rīta Panorāmā”.

Viņš arī norādīja, ka neatkrīgi no rezultāta ir jāvērtē, kā strādā funkcionāri.

Jau ziņots, ka Latvijas sportisti pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas aizvadītajās vasaras olimpiskajās spēlēs nav izcīnījuši nevienu medaļu.

Rio no Latvijas sportistiem vislabāk veicās septiņcīņniecei Laurai Ikauniecei-Admidiņai un svarcēlajai Rebekai Kohai – abas izcīnīja ceturto vietu, tikai nedaudz atpaliekot no pjedestāla. Smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kurš nesīs Latvijas karogu olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā, bija piektais 200 metru distancē.

Vēl pirmajā desmitniekā iekļuva svarcēlājs Artūrs Plēsnieks un cīkstone Anastasija Grigorjeva, kuriem astotā vieta, kā arī šķēpmetēja Madara Palameika, kura noslēdza pirmo desmitnieku. Augstvērtīgu rezultātu uzrādīja arī Jeļena Prokopčuka, kura maratonā 157 sportistu konkurencē finišēja 12. Tāda pati vieta arī kārtslēcējam Paulam Pujātam.

Saistītie raksti

Kopumā Latvijas sportistu starts noteikti vērtējams kā neapmierinošs – visi centās, daļa spēja pietuvoties savam maksimālajam spēju līmenim, bet to sasniedza vien daži.

Riodežaneiro labāk klājās mūsu kaimiņiem – Lietuvai ir četras medaļas (sudrabs un trīs bronzas), bet Igaunijai – viena bronza. Godalgas izcīnījuši 87 valstu pārstāvji. Kopumā tiek sadalīti 306 medaļu komplekti 28 sporta veidos.

LA.lv