Latvijā
Politika

Kučinskis piedalīsies Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ķīnas valdību vadītāju 16+1 samitā2

Foto – Edijs Pālens/LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien uzturēsies Bulgārijā, Sofijā, kur piedalīsies Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ķīnas valdību vadītāju 16+1 samitā, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Bulgārijā notiekošā samita tēma ir “Padziļinot atklātu un pragmatisku sadarbību iekļaujošai labklājībai”.

Vizītes ietvaros Kučinskim plānotas divpusējās tikšanās ar Ķīnas premjeru Li Kecjanu. Sarunu laikā ar Ķīnas premjeru galvenais uzsvars tiks likts uz abu valstu ekonomisko sadarbību. Šīs būs jau trešā Kučinska un Li Kecjana tikšanās – iepriekšējās notika 2016.gadā Rīgā un 2017.gadā Budapeštā. Savukārt ar Rumānijas premjerministri Vjoriku Denčili iecerēts apspriest abu valstu sadarbību, kā arī situāciju Eiropā.

16+1 ir Ķīnas iniciatīva, kuras būtība ir aktivizēt sadarbību ar 11 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un piecām Balkānu valstīm (Albānija, Bosnija-Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Melnkalne, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija) investīciju, transporta, finanšu, zinātnes, izglītības un kultūras jomās.

16+1 samits pirmo reizi notika 2012.gadā Varšavā, Polijā. 2016.gadā Centrāleiropas un Austrumeiropas un Ķīnas 16+1 samits norisinājās Rīgā.

Ķīna ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris Tālajos Austrumos. Kopš 2012.gada ir gandrīz trīskāršojies Latvijas preču eksports uz Ķīnu, 2017.gadā sasniedzot 131.45 miljonus eiro (par 9.25% vairāk nekā 2016.gadā). Iepriekšējā gadā Ķīnas tūristu skaits Baltijas reģionā ir sasniedzis teju 60 000 viesu atzīmi. Latvijas institūcijas intensīvi strādā Ķīnas tūristu piesaistē, lai ilgtermiņā tiktu uzsākta tiešā aviosatiksme starp Latviju un Ķīnu.

LA.lv