×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Kučinskis pieņem par padomnieku uzņēmēju (2)

Andris Vanags. Foto - LETAAndris Vanags. Foto - LETA

Ministru prezidenta Māra Kučinska birojā no pirmdienas, 24. aprīļa, darbu sāk ārštata padomnieks nozaru sadarbības jautājumos Andris Vanags. Viņa uzdevumos ietilps sadarbības veicināšana starp publisko sektoru un nozarēm privātajā sektorā, lai kopīgiem spēkiem mazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru valstī, šobrīd īpaši akcentējot nepieciešamību paātrināt nepieciešamo normatīvo regulējumu izstrādāšanu un pieņemšanu būvniecības nozarē.

M. Kučinskis norāda, ka jau pagājušā gada maijā valdības un būvniecības nozares pārstāvji parakstīja memorandu par ēnu ekonomikas samazināšanu nozarē, un tagad ir pienācis laiks šo procesu intensificēt, norādīts paziņojumā.

“Būvniecības sektorā Latvijā strādā daudz uzņēmumu, kuri ir apvienojušies dažādās sabiedriskās organizācijās. Tāpat valsts līmenī ir dažādas iestādes, organizācijas, kas ir atbildīgas par būvniecības sektora sakārtošanu valstī, kā arī par nodokļu iekasēšanu. Ir nepieciešams panākt, lai visas šīs puses efektīvi sadarbotos savā starpā viena kopīga mērķa vārdā – ēnu ekonomikas samazināšana,” padomnieka izvēli pamato M. Kučinskis.

Uzņēmējs A. Vanags šim uzdevumam izvēlēts, ņemot vērā viņa lielo pieredzi gan uzņēmējdarbībā, gan arī nevalstiskajā sektorā. No 2003. gada A. Vanags vada būvmateriālu ražošanas kompāniju “Sakret”, bet no 2013. gada viņš ir a/s “Sakret Holding” padomes priekšsēdētājs. Viņa darba pienākumos ietilpst holdingā esošo uzņēmumu – SIA “Sakret”, OÜ „Sakret”, UAB „Sakret LT”, SIA “Sakret Plus” valdes darbības uzraudzīšana un stratēģisko lēmumu pieņemšana un apstiprināšana, kā arī citi pienākumi atbilstoši kompānijas statūtiem.

Tāpat jaunais Ministru prezidenta ārštata padomnieks ir domnīcas “Certus” padomes priekšsēdētājs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Padomnieku konventa loceklis.

Sadarbības memorandu ar būvniecības nozari 2016. gada 31. maijā no valdības puses parakstīja Ministru prezidents M. Kučinskis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Savukārt Būvniecības nozares vārdā kopā ar Latvijas Būvuzņēmēju partnerību sadarbības memorandu parakstīja 11 vadošās nozares organizācijas. Tas paredz trīs gadu laikā ēnu ekonomikas īpatsvaru nozarē samazināt uz pusi, vienlaikus stimulējot kvalitatīvas, drošas un ilgtspējīgas būvniecības nozares attīstību Latvijā.  

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 2. Kur gan vienkāršāk būtu izskaust aplokšņu algas kā būvniecībā. Padomju laikos no kopējās projekta darba algās drīkstēja izmaksāt vidēji līdz 20% no kopējās tāmes summas, ko droši vien arī šodien varētu ņemt par pamatu. Ģenerāluzņēmējs noteikto dažu dienu laikā no savā kontā ieskaitītās summas prārskaita VID (valsts kasē) aprēķinātā sociālā nodokļa abas daļas un iedzīvtāju ienākuma nodokli. Apakšuzņēmējam pāskaita tāmē paredzēto summu darba algām materiālu, nepieciešamās tehnikas un mehānismu izmaksām un norāda VK pārskaitīto summu pa pozīcijām IIN, Soc. nodoklis.

Draugiem Facebook Twitter Google+