Sports
Ziemas sports

Kučinskis: Bobslejs un skeletons pārsniedz sportu, tā ir braucoša Latvijas reklāma 16

Ministru kabinets varētu meklēt iespējas finansiāli atbalstīt bobsleja un skeletona tehniskā inventāra atjaunošanu.

Bobsleja un skeletona federācija, veicot 2016./2017.gada sacensību sezonas analīzi bobslejā un skeletonā, kā arī apkopojot nozares speciālistu ieteikumus un lai nodrošinātu konkurētspējīgu cīņu par medaļām 2018.gada Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, izkristalizējusies akūta nepieciešamība steidzami atjaunot bobsleja un skeletona tehnisko inventāru abu sporta veidu Olimpiskajām komandām.

Skeletona olimpiskās komandas tehniskajam nodrošinājumam nepieciešami 64 000 eiro, savukārt bobsleja olimpiskās komandas nodrošinājumam – 392 000 eiro.

Kā pēc Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdes sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), minētie sporta veidi un gatavošanās olimpiskajām spēlēm “pārsniedz sportu”.

“Tā ir braucoša Latvijas reklāma. Mūsu valstij tas dod lielu atpazīstamību. Šajā laika posmā ir ieguldīts liels darbs, gūti panākumi, un mums viennozīmīgi tas jāatbalsta,” teica premjers, gan piebilstot, ka par iespējamajiem atbalsta veidiem vēl tikšot spriests.

Saistītie raksti

“Ja ir iespēja Latvijas vārdu vēl vairāk iznest šajos sporta veidos, tad to nevar skatīt tikai kā gadījumu, kad kāds prasa, lai tikai piedalītos. Te ir daudz lielākas likmes un ieguvumi,” vērtēja Ministru prezidents.

Taču Kučinskis arī uzsvēra, ka, iespējams, šis jautājums bija jārisina laicīgāk, vēl 2017.gada budžeta sagatavošanas procesā.

“Skatīsimies, kā kopīgi varētu atrast līdzekļus, jo, kā saprotu, jau aprīlī ir jābūt starta šāvienam, ja grib tikt pie laba aprīkojuma, kas dos pamatu arī jaunām uzvarām,” teica premjerministrs.

LA.lv