×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Kučinskis Rīgā tiekas ar Dombrovski, informē par reformām un noskaņojumu pēc “Brexit” (1)

Ministru prezidents tiekas ar EK priekšsēdētāja vietnieku

Foto - LETA

Premjers Māris Kučinskis piektdien Rīgā tikās ar Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski un viņa biroju. Tikšanās laikā tika apspriesti Latvijā notiekošie procesi attiecībā uz reformām veselības aprūpes un izglītības sistēmā, kā arī veicamo nodokļu sistēmas inventarizāciju.

Tāpat valdības vadītājs teicis, ka pēc “Brexit” Latvijā politiskā līmenī nav diskusiju par iespējamo izstāšanos no tās, portāls “la.lv” uzzināja Ministru kabinetā.

Kučinskis informēja Dombrovski, ka ir uzsākta izglītības sistēmas reforma, panākot valdībā vienošanos par jaunas pedagogu atalgojuma sistēmas ieviešanu. Tāpat tika norādīts, ka reformas īstenošanai, kuras laikā plānots algu palielinājums, skolu tīkla optimizācija un izglītības kvalitātes līmeņa celšana, finansējums paredzēts turpmākajiem trīs gadiem.

Attiecībā uz nodokļu politiku tika uzsvērts, ka, veidojot nākamā gada valsts budžetu, nodokļu sloga palielināšana valstī nav paredzēta.

Īpaša nozīme sarunas laikā bija Eiropas Savienības fondu līdzekļu jautājumam. Kučinskis uzsvēra, ka šobrīd tiek darīts viss iespējamais, lai veiksmīgi apgūtu esošā perioda finansējumu, kā arī pauda cerību, ka nākotnē Latvijai pieejamais finansējums nesamazināsies.

Ministru prezidents un Eiropas Komisijas viceprezidents apsprieda arī situāciju, kāda izveidojusies pēc 23.jūnijā Lielbritānijā notikušā referenduma, kurā vairums šīs valsts iedzīvotāju nobalsoja par tās izstāšanos no Eiropas Savienības. Abas puses atzina, ka par turpmākajām Eiropas Savienības un Lielbritānijas attiecībām ir izveidojusies zināma neziņa.

Kučinskis uzsvēra, ka Latvijā iedzīvotāji ir pozitīvi noskaņoti par valsts atrašanos Eiropas Savienības sastāvā, un šeit politiskā līmenī nav diskusiju par iespējamo izstāšanos no tās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Man gan negribētos redžet Dombrovski Latvija!!

Draugiem Facebook Twitter Google+