×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2016
Drukāt

Kučinskis: Sabiedrība pašlaik nav gatava jaunam nodoklim (6)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Sabiedrība pašlaik nav gatava jaunam nodoklim, intervijā “Rīga TV24” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), komentējot jautājumu par obligāto veselības apdrošināšanu.

Premjers norādīja, ka cilvēkiem varētu būt ļoti maza motivācija veikt jaunu maksājumu saistībā ar obligāto veselības apdrošināšanu. Kučinskis gan pagaidām atturējās paust atbalstu kādam konkrētam veselības aprūpes finansēšanas modelim.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrija (VM) izstrādājusi trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus un par tiem vēl tiks diskutēts izveidotajā darba grupā.

VM aizstāvēs to veselības aprūpes finansēšanas modeļa variantu, kurš neparedz kopējo nodokļu sloga pieaugumu, tomēr prasa daļu no sociālā nodokļa novirzīt veselībai, teikts konceptuālā ziņojuma kopsavilkumā “Par Latvijas veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modeļa maiņu”.
VM norāda, ka labākais veselības aprūpes finansēšanas modeļa variants tiks izvēlēts diskusiju rezultātā līdz septembra beigām.

Savukārt otrais konceptuālā ziņojuma kopsavilkumā minētais modeļa variants balstās uz obligātās privātās apdrošināšanas iemaksām. Kā žurnālistiem iepriekš norādīja veselības ministre, šāds modelis daļai iedzīvotāju radītu finansiāli sarežģītu situāciju, jo prasīt, piemēram, 25 eiro iemaksu mēnesī no medicīnas māsas algas būtu salīdzinoši daudz.

Trešais veselības aprūpes finansēšanas modeļa variants balstās uz valsts budžeta finansējumu, kas nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību. Tomēr, kā skaidroja veselības ministre Anda Čakša, pārējais pakalpojumu grozs tiktu nodrošināts, balstoties uz konkrētā cilvēka maksātajiem nodokļiem. Savukārt par atsevišķām sociālajām grupām iemaksas tiktu veiktas no valsts budžeta. Ministres skatījumā šī gan nav eiropeiska pieeja, un viņa uzskata, ka visiem iedzīvotājiem būtu jānodrošina pilns pakalpojumu grozs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Sabiedrība ir gatava pat mažoritārai vēlēšanu un progresīvai nodokļu sistēmai,atraitņu pensijām,kā Lietuvā un Igaunijā!

 2. Ilgonis>Pirmskara laiki bija pirms kara Atbildēt

  Arī tagadējos laikos visās ES valstīs slimokases pārvalda paši apdrošinātie,nevis partiju poļitruki!

 3. pirmskara laiki bija pirms kara Atbildēt

  bet tagad ir tagadējie. Kā lai es zinu, ka manas iemaksas slimokasē, ja tāda būtu, netiks izzagtas, iztērētas citiem mērķiem vai izrādisies, ka par tām neko nevar dabūt pretī? Tad jau drīzāk jāpajautā bankā par apdrošināsanas iespējām! Birokrātiem neticu!

 4. sabiedrības pārstāvis Atbildēt

  Pirmkārt, es jau tagad maksāju nodokļus. Kur tie paliek? Otrkārt, kad vienkāršais cilvēks vēlas saņemt adekvātu algu, seko uzbrēciens ”Nav naudas, pat neceri!” Tātad Kučinska kungs un visi pārējie rijīgie birokrāti, kam vēl nepietiek, ir dzirdējuši atbildi ”Naudas nav, pat neceriet. iztieciet ar to, kas ir. ”

 5. PILNĪGI PAREIZI!!! DAŽĀDU NODOKĻU JAU TĀ IR DAUDZ PIE MŪSU ALGĀM UN IESPĒJĀM!!!

 6. Sabiedrība ir gatava pirmskara Latvijas un šodienas Eiropas slimokasēm,nevis plikam nodoklim,par kura mērķtiecīgu izlietojumu nav nekādas garantijas,izņemot tukšus solījumus!

Draugiem Facebook Twitter Google+