×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Kučinskis: Sakārtojot savu robežu, nostiprinām arī ES un NATO ārējo robežu (6)

Foto - Māris AntonevičsFoto - Māris Antonevičs

Latvijas un Krievijas robeža.

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 3. jūnijā, apmeklēja Latvijas austrumu robežu. Vizītes laikā valdības vadītājs apmeklēja Grebņevas robežkontroles punktu, Valsts robežsardzes aviācijas pārvaldi, Pasienas un Aizgāršas robežsardzes punktus, Lauku mācību centru “Janapole”, kā arī Valsts robežas posmu ar Krievijas Federāciju. Tāpat Ministru prezidents guva informāciju par robežsargu tehnisko nodrošinājumu un tehnoloģijām, kas tiek izmantotas, lai kontrolētu situāciju uz valsts robežas.

Kučinskis, iepazīstoties ar robežsargu darbu un situāciju uz robežas, secināja, ka ir ieguldīts liels darbs gan robežas iekārtošanā, gan arī robežsargu darba organizēšanā. Vienlaikus Ministru prezidents atzina, ka tuvāko gadu laikā vēl ir jāiegulda lieli resursi, lai varētu runāt par atbilstoši iekārtotu austrumu robežu.

“Mums jārēķinās ar to, ka, sakārtojot savu robežu, mēs faktiski sakārtojam arī Eiropas Savienības un NATO ārējo robežu. Uz to norādīšu arī tad, kad par ES robežaizsardzību spriedīs, piemēram, ES Padome,” sacīja Kučinskis.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pēc vizītes norādīja: “Domāju, ka ar katru dienu mēs varam justies aizvien drošāki, un ticu, ka ieplānotās aktivitātes austrumu robežas un Valsts robežsardzes spēju stiprināšanai turpināsies un tam tiks atrasts arī finansējums. Vizītes laikā Ministru prezidentam bija iespēja salīdzināt gan tos austrumu robežas posmus, kas nav vēl ierīkoti, gan tos, kuros jau ierīkota 12 metru robežjosla un arī žogs.”

Viesojoties Aizgāršas robežaizsardzības nodaļā, Ministru prezidents pasniedza Atzinības krustu un Pateicības rakstu Ludzas pārvaldes Pasienes robežapsardzības nodaļas inspektorei, kinoloģei, seržantei Intai Garkulei, kura, pildot dienesta pienākumus, riskējusi ar dzīvību un aizturējusi divus vīriešus, kurus tur aizdomās par nelikumīgu Vjetnamas pilsoņu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Latvijai ir 270 kilometru gara robeža ar Krieviju. Šobrīd izbūvēti 14 kilometri, no kuriem trīs kilometri ir žogs. Šogad kopumā plānots ierīkot 44 kilometrus garu robežjoslu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

    Kamēr noziedznieki nelegālie robežpārkāpēji netiks šauti noziegma izdarīšanas vietā pārkāpjot robežu tie turpinās plūst milzu straumēm un visas šīs runas paliks bezjēdzīgas pļāpas kas nekā nesargā LV no teroristu un izvarotāju baru ieplūšanas valstī.

  2. Štrunts par tautu, kura pusbadā dzīvo!

  3. vvf jau stiprināja robežu…

  4. Tikai kaut kā gadiem tas nav gribējies…ielikt savai mājai kārtīgas durvis – toties naudiņu iebērt žideļu bankā, kaut naktī, toties naidiņu iebērt drāšu fabrikā, pat nepavaicājot tā īpašnieku, kaut dienā u.t.t. .

  5. Nu re, nebūtu Putina agresīvās politikas pret saviem kaimiņiem, nebūtu ne Latvijas robeža stiprināta, ne ārzemju karavīru klātbūtne, ne ASV tanki Ādažos, ne pašu aizsardzības spēju nostiprināšana, ne….,
    sakiet vēl, ka ne tieši pateicoties Putina ārpolitikai tiek reāli nostiprinātas Baltijas valstu militārās spējas, kas galu galā ir arī šo valstu neatkarības un suverenitātes garants.

  6. Kas pa niekošanos? Žogu vajag gar visu robežu.

Draugiem Facebook Twitter Google+