×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. maijs, 2016
Drukāt

Kučinskis Salaspils memoriālā aicina nepieļaut naida un kara šausmu atkārtošanos (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 8.maijā, Salaspils memoriālā, atzīmējot Otrā pasaules kara beigas un nacisma sagrāvi, Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) aicināja nepieļaut naida un kara šausmu atkārtošanos.

Kā informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars, Kučinskis uzsvēra, ka 8.maijs uz mūžiem ir kļuvis par nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu. “Šeit, vācu nacistu radītās Salaspils nometnes vietā, pieminām, solāmies neaizmirst un nepieļaut tādus noziegumus kā Otrais pasaules karš,” teica premjers.

Viņš uzsvēra, ka Otrais pasaules karš, kas Eiropā beidzās pirms 71 gada, Latvijā un vēl vairākās Eiropas valstīs nenesa nedz brīvību, nedz arī mieru, jo tam sekoja gari nebrīves gadi. Šajā datumā daudzās pasaules valstīs sākās jauna un labāka dzīve, bet Latvijā vienu okupāciju nomainīja cita – padomju okupācija, kas nebija ne par mata tiesu humānāka par iepriekšējo.

Kučinskis pauda gandarījumu, ka ir tapis vispusīgs, akadēmisks vēstures pētījums par Salaspils nometni. Uz faktiem balstīts, nepolitizēts pētījums, ļauj kliedēt noziedzīgā padomju režīma radītos mītus, izdomājumus un melus.

“Nav nekādu šaubu, ka Salaspils nometne bija ciešanu vieta. Te tika iznīcināti vairāki tūkstoši nevainīgu cilvēku – gan ebreji, gan latvieši, gan krievi, gan poļi, gan nometnē turētie baltkrievu bērni un daudzi citi,” teica Ministru prezidents.

Taču Salaspils nometnes gūstekņi esot bijuši arī Latvijas nacionālās pretošanās kustības dalībnieki. Nometnē bija ieslodzīts arī Latvijas Centrālās padomes loceklis Konstantīns Čakste. Nometnē par disciplīnas pārkāpumiem bija ieslodzīti arī latviešu leģionāri, kā arī citi, kas pretojās, vācu okupācijas laika varai, piemēram, ārsts un literāts Miervaldis Birze.

“Eiropā un pasaulē arī šodien ir saspringta gaisotne, dažādos konfliktos un teroraktos mirst nevainīgi cilvēki. Te varam minēt traģiskos notikumus Tuvajos Austrumos, ilgstošo karu Sīrijā, teroraktus Eiropas galvaspilsētās. Arī notiekošais Ukrainas austrumos parāda, ka agresori neko nav sapratuši un neko no vēstures nav mācījušies,” teica Ministru prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. K. kungs, vai Jūs esiet bez darba, cik var pļāpāt…

  2. Labäk , lai nodarbojas ar mäjas darbiem, nevis bärsta visiem zinämas lietas.

  3. Ta tiem idiotiem iepatikusies ta darba nometne kur gaja boja simts cilveku

Draugiem Facebook Twitter Google+