Latvijā
Sabiedrība

Kučinskis skaidro draudzīgo rokasspiedienu6

Foto Valsts kanceleja

Šonedēļ “ceļojošākais” fotoattēls sociālajos tīklos bija Ministru Prezidenta Māra Kučinska un biedrības “Varu Latvijas tautai” pārstāvja Igora Lukjanova rokasspiediens valdības sēžu zālē. Fotografēts pēc tam, kad valsts kancelejā ieradās vairāki desmiti lūgto viesu, aktīvistu, lai parakstītu nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta memorandu sadarbības un saprašanās garā.

Publikas interesi bilde raisīja tāpēc, ka Lukjanovs slavens ar to, ka daudzkur ierodas kā nelūgts viesis, kamdēļ izpelnījies palamu “party bomzis”. Grūti teikt, Igors to uzskata par darbu, hobiju vai pienākumu, taču viņš atrod visu sarīkojumu, konferenču, kongresu, restorānu un kafejnīcu atklāšanu, “āfterpārtiju” un pat bēru ceremoniju adreses, lai pasākumu pagodinātu ar savu klātbūtni. Dažviet, kur notiekošo gribētu paturēt privātumā un noslēgtībā, pret viesību bomzi kā nelūgtu viesi vēršas vakara vadītāju dusmas, un viņam sanāk darīšanas ar ārāmetējiem, citur par ierašanos neko nesaka. Novērotas arī nelielas Lukjanova politiskās aktivitātes, piemēram, viņu vaino viltus ziņu izplatīšanā paša veidotos interneta portālos.

Par savu jauno paziņu, savādo viesi Igoru Lukjanovu un kopējo fotogrāfēšanos premjerministrs Kučinskis pastāstīja “Latvijas Avīzei”:”Iepriekš šo kungu nepazinu un esmu pārsteigts par jau saņemtiem pārmetumiem no šīs pašas nevalstisko organizāciju memoranda padomes, ka sarokojos ar cilvēku, kurš īsti neesot “iesaistītā persona”. Cik saprotu šo darbības sfēru, padome ir kā atvērts klubiņš, kur satiekas un koleģiāli spriež par plaša spektra tematiku. Kur vēl augstāku demokrātijas pakāpi, kā valdības namā uzņemt kustību, biedrību, apvienību pārstāvjus, kuri savas organizācijas ir oficiāli reģistrējuši. Ja es kādam būtu atteicis tikšanos – man pārmestu nedemokrātiskumu!”

LA.lv