×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

Kučinskis uzskata, ka valdības veidošanas procesā sācis saliedēt “Vienotību” (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Premjera amatam nominētais Māris Kučinskis (ZZS) uzskata, ka valdības veidošanas procesā ir sācis saliedēt partiju “Vienotība”.

Šādu viedokli Kučinskis pauda intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma”. Kučinskis norādīja, ka iepriekšējās sarunās ar “Vienotību” bijusi ļoti pozitīva interese no partijas deputātiem. “Man ir sajūta, ka “Vienotība” vēlas strādāt valdībā. Šajā procesā man ir zināma loma “Vienotības” saliedēšanā,” sacīja Kučinskis.

Premjera amata kandidāts arī atzina, ka saskata iespējas jau šodien panākt vienošanos ar “Vienotību” par nākamās valdības veidošanu.

Tāpat Kučinskis skaidroja, ka nākamajā valdībā darbu jāturpina demisionējošā Ministru kabineta ministriem. “Tas iemesls ir pragmatisks. Pats esmu bijis ministrs. Paiet kaut kāds laiks kamēr saproti, kas notiek. Latvijai nav tik daudz laika gaidīt,” teica Kučinskis.

Vēstīts, ka Kučinskis redz iespēju pirmdien vienoties ar “Vienotību” par amatiem nākamajā valdībā. Kučinskis ceturtdien “Vienotībai” piedāvāja piecu ministriju pārraudzību, tomēr partija vēl nesniedza atbildi, norādot, ka tā vēlas vadīt sešas ministrijas, turklāt arī Satiksmes ministriju (SM) un Tieslietu ministriju (TM), ko ZZS premjera amata kandidāts nepiedāvāja.

Pirmdien Kučinskis tiksies ar “Vienotības” Saeimas frakciju, lai turpinātu sarunas.

Uz jautājumu, kā rīkosies, ja “Vienotība” atteiksies no piedāvājuma par piecām ministrijām, Kučinskis atbildēja, ka “tā jau nu nav, ka es visu laiku nezinu, kas notiek un pirmdien aiziešu un gaidīšu”.

“Protams, ka es visu laiku vēroju, tiekos un zinu, kāda ir situācija. Es neteiktu, ka tā [tikšanās] ir izšķiroša, ja es neredzētu, ka tur ir iespējams panākt vienošanos,” viņš pauda.

Politiķis arī atzīmēja – ja “Vienotība” nevēlētos strādāt viņa valdībā, tad astoņu cilvēku sastāvā nenāktu uz koalīcijas partneru sarunām par nākamā Ministru kabineta deklarāciju un rīcības plānu.

Viņš arī atklāja, ka pēc tam, kad būs panākta vienošanās ar “Vienotību” par to, ka tā ir drošs sadarbības partneris, sarunas notiks trīspusēji, iesaistot arī Nacionālo apvienību.

Jau vēstīts, Kučinskis ceturtdien pēc tikšanās ar “Vienotības” pārstāvjiem žurnālistiem sacīja, ka viņš piedāvājis partijai vadīt Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju un Ekonomikas ministriju (EM).

Tomēr “Vienotība” savā pārziņā EM vietā vēlējās SM un TM, ko nosaukusi par “sarkanajām līnijām”. Tomēr SM vēlas ZZS, bet TM – Nacionālā apvienība.

Pagaidām tikai Nacionālā apvienība ir pieņēmusi oficiālu lēmumu strādāt Kučinska valdībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vińam jau tagad visa tā lieta sakāpusi galvā. Kā būs vēlāk?

  2. Kas tas par idiotismu, kad partijas cīnās par ministru portfeļiem! Tas ir nožēlojami un ne visai saprotami. Ministru portfelis nemaz nedod tik būtisku pienesumu, lai to pārvērstu par cīņas objektu. Šī cīņa rada iespaidu, ka ministrijas var tikt izmantotas par nelikumīgu ienākumu avotu. Ja tas patiešām tā ir, tad patiešām jāmeklē mēslu dakšas. Kā redzat šī situācija padarījusi mani aizdomīgu, un ne tikai mani vien.

  3. ZZS atklāj kārtis,ka kopā ar jenotību !
    Sagaidāms,ka sekos atzīšanās,ka nekādu partiju
    vispār nav: ir pār vienu kārti metamie
    Latvijas kā valsts likvidētāji ?

Draugiem Facebook Twitter Google+