×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2016
Drukāt

Kučinskis: valstij jānodrošina kvalitatīva un pieejama izglītība un veselības aprūpe (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis piedalās Latvijas Zemnieku savienības kongresā Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā.

Valstij jānodrošina kvalitatīva un pieejama izglītība ikvienam, kā arī veselības aprūpe tiem, kas to nevar atļauties, Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā pauda ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Veselības aprūpe ir sāpīga, ilgi muļļāta tēma, kas jau 10-20 gadus bijusi valdības prioritāte. Manuprāt tā jau ilgus gadus dreifē no valsts apmaksātas sistēmas uz privāti apmaksātu sistēmu,” sacīja Kučinskis. Viņš arī apzinās, ka ārstniecība ir uzņemējdarbība un ārstiem ir tiesības nopelnīt, lai gan ir sabiedrības daļa, kas to nevar atļauties, un valstij jāpalīdz. “Valdībai jāveido sistēma, kurā mijiedarbojas gan valsts, gan privātie veselības aprūpes aģenti,” sacīja Kučinskis.

Savukārt izglītības nozarē nepieciešami kompetenti un labi atalgoti pedagogi ikvienam skolēnam, neatkarīgi no viņa dzīves vietas, jo skolā iegūta kvalitatīva izglītība ir iespēja turpināt izglītību, “tā nav sapņu vīzija, tas ir jāsasniedz reformējot sistēmu,” sacīja Kučinskis.

Ministru prezidents arī uzsvēra, ka viņa vadītā valdība šobrīd strādā tikai divus mēnešus, kas ir pietiekams laiks, lai apzinātu problēmas, nevis izstrādātu risinājumus.

Kučinskis arī sacīja, ka aizsardzība vēl arvien ir valdības prioritāte. “Virzīsimies uz to, lai aizsardzības nozarei budžets sasniegtu 2% no IKP. Aizsardzība ir specifiska, dārga nozare, tāpēc jāsadarbojas ar NATO, bet jāpilda savi pienākumi,” sacīja valdības vadītājs.

Tajā pašā laikā ir nepieciešams arī pilnveidot Ministriju darbību, uzlabojot visu ministriju horizontālo sadarbību. Nepieciešams optimizēt informācijas plūsmu un veidot veiksmīgu sarpministriju sadarbību, uzsvēra Kučinskis.

Jau vēstīts, ka LZS sestdien pulcējas kongresā. Uz kongresu aicināti arī Latvijas Zaļās partijas, Liepājas partijas un partijas “Latvijai un Ventspilij” pārstāvji. Kongresā piedalās 305 delegāti. Viena desmitā daļa no kongresa dalībniekiem ir vecumā līdz 30 gadiem.

Patlaban LZS rindās ir 1400 biedru, kas apvienojušies 72 nodaļās. LZS ar Latvijas Zaļo partiju veido politisko apvienību Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). ZZS ir noslēgts sadarbības līgums arī ar Liepājas partiju, “Latvijai un Ventspilij” un  politisko novada attīstības biedrību “Līvāni”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Atliek tikai piekrist! Ja jau bezmaksas veselības aprūpe un augstākā izglītība ir nodrošināta ne tikai Zviedrijā,Dānijā un Somijā,bet pat Grieķijā,tad Latvijai-valstij ar straujāko ekonomikas attīstību Eiropas Savienībā,būtu kauna lieta atpalikt!

 2. Kā var nesolīt?! Šitā valdība iet pa to pašu taciņu, pa kuru sāka iet Godmaņa valdība 1990.g. maijā.
  Tā kā esošā sistēma veidota saskaņā ar graušanas principu, tad lielas cerības par “valsts nodrošinājumu”
  pārskatāmā nākotnē pilsonīši var nelolot. Nasing spešal – dreifējam tālāk……

 3. Tuvosies velesanas,-Lies vel vairak.

 4. Vienīgais ko optimizācijas vārdā spēj nodrošināt valsts ir skolu un slimnīcu slēgšana. Vēl var slēgt ceļus ,jo
  kam tie ir vajadzīgi, ja tie iet caur mazapdzīvotām vai vispār neapdzīvotām vietām.
  Ar veselību ir tā ,lai ietu pie ārsta jāiet ar naudu,bet slimību gan jau ārsts izdomās un zāles izrakstīs lai farmācijas privātfirmām būtu peļņa un arī dakterim kaut kas atlektu.
  Lai ar tautu rūpējas stiprinātais alus,, apīnītis ,, kam veikalu plauktos pievienojies stiprinātais vīns ,,mākonītis,,.

 5. A kas aizsargās jūs, ja vairākums būs neizglītoti un slimi valsts iedzīvotāji kuri nav kādu iemeslu dēļ aizbraukuši klaušās uz ārzemēm?

 6. Atklāti – mums pašiem sev jānodrošina par savu naudu sev kvalitatīva izglītība un medicīna turpinot maksāt nodokļus kuri izkūp gaisā tāpat kā ceļu nodoklis! Feini!

 7. Šis ir Latīņamarikas liberālisma modelis: daži miljardieri, bariņš miljonāru, neliels vidusslānis un visi pārējie – nabagi, kam tiek uzkrauti gandrīz visi nodokļi. Latvija ir izvēlējusies pašu “pušķaināko” liberālismu. Visas mūsu labējās liberālās partijas ir jau nebūtībā, Vienotība tūlīt aizies pa burbuli. Zaļzemniekiem vajadzētu mācīties no 25 gadu kļūdām un savlaicīgi no liberālisma atteikties, kaut vai tāpēc, ka LZS sauc sevi par centrisku, bet Zaļajiem “labējums” vispār nepiestāv pēc definīcijas. Vēl ir laiks izkļūt no liberālisma grāvja, kurā valsti ieslidināja Godmanis un Latvijas ceļš, un neieslīdēt atpakaļ komunisma grāvī (kas maz ticams), bet pagriezt stūri un beidzot turēties ceļa vidū. Lai vēsturē nav jānožēlo, ka mēs kā tauta un valsts neatkarības gadus esam izniekojuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+