×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Kučinskis: Veselības nozare prasa naudu, bet nerunā par reformām (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) mulsina tas, ka veselības nozare prasa naudu, bet nerunā par nepieciešamajām reformām.

Intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” Kučinskis pauda, ka valdība izskatīs arobiedrību prasības un par tām diskutēs. “Šādas demokrātijas izpausmes ir normālas un tā arī jāuztver. Ar mediķiem esam detalizēti runājuši – šobrīd situācija ir pietiekoši skaidra, lai ķertos pie darba. Es nevaru dot tikai tukšus solījumus,” teica premjers.

Kučinski mulsina fakts, ka veselības arodbiedrības prasa naudu, bet nerunā par nepieciešamajām reformām nozarē. “[Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) līderim Valdim] Kerim vajadzētu zināt, kur rodas nauda un kādas ir budžeta iespējas,” pauda premjers.

Aģentūra BNS jau vēstījusi, ka LBAS pirmdien Saeimā iesniedza tautas sapulces dalībnieku prasības. Arodbiedrības norādījušas, ka pieprasīs steidzami un būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpei, atbilstoši Pasaules veselība organizācijas ieteikumiem, mazināt gadiem ilgi pastāvošo atalgojuma nevienlīdzību pedagogiem un zinātniekiem, kā arī beidzot samaksāt par visu padarīto darbu.

Tāpat Saeimai arodbiedrības prasīs nodrošināt cilvēka cienīgu darba samaksu arī zemāko algo saņēmējiem, veikt mērķtiecīgu ēnu ekonomikas un kontrabandas ierobežošanu. Sapulces dalībnieki vēlas, lai tiktu pārtraukta valsts līdzekļu izšķērdēšana neefektīviem projektiem. Tāpat Saeimai tiks pieprasīts ieviest samērīgu nodokļu sistēmu ar taisnīgu ienākuma nodokli apliekot kapitāla pieaugumu, kā arī peļņu no akcijām un dividendēm.

Arodbiedrības arī uzsver, ka valsts politikas rezultātā pēdējo 20 gadu laikā Latvija ir pazaudējusi 25% iedzīvotāju un 40% jauniešu.

Tāpat jau vēstīts, ka arodbiedrību rīkotajos pasākumos svētdien Rīgā pulcējās vairāki tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Jāapvieno Labklājības un Veselības ministrijas! Piemērs-apkārtējās valstis-Igaunija,Krievija,Somija,Zviedrija,Polija un pat mūsu politiķu daudz kritizētā Grieķija!

 2. Keris redz,ka cilvēkiem uzliks jaunu nodokli, un ne mazu, 300 eur gadā. Strādājošajiem būs ar savu kaut minimālo algu jānodrošina medicīnas pakalpojumi bērniem un invalīdiem, krietnu daļu ieplūdinot arī Apdrošinātāju kabatās. Un par ko gan mēs maksājam nodokļus? lai deputāti plauktu un zeltu ar milzu algām un pensijām?
  Kārtējā Mafija, ar Kučinski un Rimševicu kūmās.

 3. Reformas nozarē gan nav jāveic arodbiedrībai! Tas nav jādara arī ārstiem un medmāsām, priekš tam ir ministrija, izmaiņas likumos pieņem deputāgti. Galu galā procesus virza un vada valdība. Tagad liekas, ka par visu atbildīgs ir Keris, tam jāmeklē nauda, jāveic reformas… Bet arodbiedrība ir nevalstiska organizācija, kas rūpējas tikai par darbiniekiem, to labklājību un drošību!

 4. Reformas vajadzīgas visā Valstī, ne tikai atsevišķās nozarēs! Fundamentāli jāmaina Valsts un Pašvaldību pārvaldes struktūras. Nesaprotami, ka Valstī strauji samazinoties iedzīvotāju skaitam, praktiski nenotiekot nekādai PVN ražošanai, tikai balstoties uz tūrismu un tirgošanos, nav vajadzīgs tik liels ierēdņu, vietnieku un vietnieku vietnieku skaits. Jāaisūta pensijā gadiem iesēdējušie ierēdņi. Arī Saeima ir noteikti jāsamazina uz pusi.
  Tik mazai valstij nav vajadzīgs tik liels pārvalžu aparāts un nodokļu maksātāju kakla!
  Tad atliks nauda, gan veselībai, gan skolotājiem un iekšlietu ministrijai.

 5. Reformas vajadzīgas visā Valstī, ne tikai atsevišķās nozarēs! Fundamentāli jāmaina Valsts un Pašvaldību pārvaldes struktūras. Nesaprotami, ka Valstī strauji samazinoties iedzīvotāju skaitam, praktiski nenotiekot nekādai PVN ražošanai, tikai balstoties uz tūrismu un tirgošanos, nav vajadzīgs tik liels ierēdņu, vietnieku un vietnieku vietnieku skaits. Jāaisūta pensijā gadiem iesēdējušie ierēdņi. Arī Saeima ir noteikti jāsamazina uz pusi.
  Tik mazai valstij nav vajadzīgs tik liels pārvalžu aparāts un nodokļu maksātāju kakla!
  Tad atliks nauda, gan veselībai, gan skolotājiem un iekšlietu ministrijai.

 6. Kā ir uzbuvēta mūsu veselības sistēma. Valsts pērk pasūtiīu no medicīnas iestādēm. Bet kam pieder veselības iestādes. slimnīcas. poliklīnikas, rehabilitčijas centri un tt. Tur ir ieguldīts miljoniem ES naudas, bet kāpēc mēs pacienti to nesajūtam maksājumos par sniegtajiem pakalpojumiem. Kāpēc privātklīnikas spēj piedāvāt lētākus medicīnas pakalpojumus nekā valsts?

Draugiem Facebook Twitter Google+