×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Kučinskis zinājis par kremļa blogera Filipsa atrašanos Latvijā (8)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Prokrieviskais britu izcelsmes blogeris Graiems Filipss, kurš 2016. gadā mēģināja rīkot provokācijas pie Brīvības pieminekļa 16. marta leģionāru piemiņas gājiena laikā, tika aizturēts un izraidīts no Latvijas. Viņam arī tika noteikts liegums iebraukt Latvijā. Taču tā paša gada jūnijā viņš atkal iebrauca mūsu valstī un devās uz Daugavpili, ko vēlāk izrādīja bildēs interneta soctīklos.

Drošības iestādes par Krievijas blogera, kurš pats sevi dēvē par žurnālistu, Greiema Filipsa atrašanos Latvijas teritorijā zinājušas nekavējoties un arī par situāciju informējušas premjerministru, atzina ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Viņš tika diezgan ātri piefiksēts un tikpat ātri arī aizbēga. Arī es par to tiku informēts nekavējoties,” sacīja Kučinskis, norādot, ka Filips valstī atradies ļoti neilgu laiku – iebraucis, uzfilmējis video un aizbraucis. Viņaprāt, drošības iestādes situāciju ir kontrolējušas un bijušas uzdevumu augstumos, un, ja Filipsa vietā būtu bijusi kāda nopietnāka persona, drošības iestādes būtu rīkojušās.

Premjers sacīja, ka, viņaprāt, nav pamata uzskatīt, ka Latvijā var netraucēti ierasties personas, kas izraidītas no valsts.

Tā dēvētais “Kremļa blogeris” jeb prokrieviski noskaņotais britu izcelsmes aktīvists Greiems Filipss aizvadītajā nedēļā savā “Twitter” kontā un sociālajā tīklā “Facebook” ziņoja par ierašanos Latvijā par spīti tam, ka šī gada martā tika izraidīts no valsts un iekļauts “melnajā sarakstā”.

Filipss rakstīja, ka viņš valstī ieradies, lai sagatavotu reportāžu par vārda brīvību Latvijā: “Latvija atrodas Eiropas Savienībā, nav robežkontroles! Es vienkārši atgriezos!”.

Iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma iepriekš aģentūrai BNS norādīja, ka “Filipss ir iekļauts to ārzemnieku sarakstā, kuram ieceļošana Latvijā ir aizliegta, taču viņam nav lieguma iebraukt un uzturēties citās ES dalībvalstīs. Līdz ar to viņam ir iespēja šķērsot jebkuru Šengenas robežu, izņemot Latviju.”

Viņa informēja, ka, ja ārzemnieks ir ieceļojis Latvijā, neievērojot ieceļošanas aizliegumu, Valsts robežsardze pieņem lēmumu par piespiedu izraidīšanu.

Tāpat jau ziņots, ka Filipsam 16.martā tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par nepakļaušanos policijai 16.marta pasākumu laikā Rīgas centrā. Par to var uzlikt naudas sodu līdz divsimt astoņdesmit eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm. Par sodu Filipsam lems tiesa.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Vai tiešām nav neviena dienesta, kurš spētu kontrolēt robežas šķērsošanu un arestē pārkāpējus? Kā var ierasties valstī persona, kas atrodas “melnajā sarakstā”? Vai man viņš būs jāizķer, vai vajadzēs izsludināt atlīdzību par viņa aizturēšanu?

  2. nebeidz pārsteigt Atbildēt

    ka tas būtu tik svarīgi, jo pati persona sen ir prom

  3. Tapec ka stasta patiesibu.Kas noticis Lat.nozombeti.Tikai ar Krieviju. Dievs sveti Putinu.

  4. Vinstons Čērčils Atbildēt

    Kāpēc viņā nav Viņas Majestātes trako namā ? Tāds nedrīkst pa pasauli blandīties.

  5. Man liekas, ir tikai normāli,ja ministru prezidents tiek par šādu provokaātoru ierašanos informēts.

  6. Kāpēc viņš nav Šenģenas melnajā sarakstā?

Draugiem Facebook Twitter Google+