×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Kučuru dzirnavām Eiropas jumts


Foto - LETAFoto - LETA

Saimnieku Dainas un Jāņa Medņu iekoptās Kučuru dzirnavas Madonas novada Aronas pagastā ir viena no iecienītākajām kāzu svinēšanas vietām Vidzemē. 


 

“Kāzojamies ne pa jokam,” teic saimniece Daina. Vienpadsmit gados, kopš Medņu pāris iesaistījies lauku tūrismā, dzirnavās nosvinētas jau 132 kāzas un varot pat sākt rīkot Kučuros līksmojušo salidojumus. Viesu rīcībā ir lauku pirtiņa, vecajās ūdensdzirnavās izbūvēta viesu māja, tāpat ir guļbaļķu brīvdienu māja.

Pagājušajā gadā piešķirtie ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstības (ELFLA) programmas līdzekļi tērēti jaunu jumtu klāšanai viesiem domātajās ēkās. Līdz šim tās klājis padomju laika azbesta šīferis, kas tagad nomainīts pret estētiskāku un videi labvēlīgāku klājumu. Saimniece ar pateicību norāda, ka 2003. gadā Kučuru dzirnavām uz kājām palīdzējusi nostāties Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programma (NUAP): “Ja tās nebūtu, tad mūsu uzņēmuma arī droši vien nebūtu.”

Medņi ir asociācijas “Lauku ceļotājs” biedri, un akcents Kučuru dzirnavu darbībā likts uz aktīvo darbošanos – ir velosipēdu un laivu noma, Kaķīša un Līderes ezeros var makšķerēt, bet 10 km attālajos “Stikliņos” piedāvā arī zirgu izjādes. Ziemā, protams, klāt slēpojamais laiks. “Madonas pusē ir visskaistākās ziemas! Īpaši tagad, kad kalni nāk vaļā,” saka Mednes kundze. Gaiziņkalns no Kučuriem ir tikai 10 km, Viešūra (bijušais Lido) kalns tikpat, bet Bākūzis vien 8 km tālu. Savukārt distanču slēpošanas piedāvājums “Lejas Jozumos” ir pavisam kaimiņos. Kučuru dzirnavu trumpis tomēr ir kāzas, tādēļ kā jaunums izstrādāta īpaši tūristu grupām domāta izzinošā un jautrā programma “Kāzas Kučuru dzirnavās”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+