Sports
Ziemas sports

Kučvaļska un Ņikitina attiecīgi sestajā un desmitajā vietā pēc īsās programmas pasaules čempionātā junioriem 16

Foto – LETA/Ria Novosti

Latvijas daiļslidotājas Angelīna Kučvaļska un Diāna Ņikitina pēc sacensībām īsajā programmā ieņem attiecīgi sesto un desmito vietu Ungārijā notiekošajā pasaules čempionātā junioriem.

Piektdien notikušajās sacensībās, kurās abas Latvijas sportistes pirmo reizi sacenšas viena vecuma kategorijas grupā, Kučvaļska īsajā programmā ieguva 57,92 punktus, kas viņai dod sesto vietu.

Savukārt Ņikitina izcīnīja 54,59 punktus, ar kuriem sportiste ierindojas desmitajā pozīcijā.

Īsajā programmā pirmo vietu ieņem krieviete Aļisa Fedičkina, kura sakrāja 66,11 punktus. Ar tādu pašu rezultātu otro vietu ieņem japāniete Marina Honda, bet trešajā pozīcijā ar 64,78 punktiem ierindojas krieviete Maria Sockova.

Īsajā programmā startēja 45 daiļslidotājas, no kurām 24 labākās kvalificējās izvēles programmai, kas notiks sestdien.

Tikmēr traumas dēļ no sacensībām izstājusies viena no galvenajām favorītēm krieviete Poļina Curskaja, kura februārī uzvarēja Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, kur Ņikitina ieguva piekto vietu.

Kā zināms, janvāra beigās Kučvaļska ieguva ceturto vietu Eiropas čempionātā ar 176,99 punktiem, kas ir Latvijas rekords. Savukārt Ņikitina pērn novembrī Rīgā “Volvo Open Cup” sacensībās summā nopelnīja 170,28 punktus, kas tobrīd bija augstvērtīgākais rezultāts Latvijas dāmu daiļslidošanas vēsturē.

Jau ziņots, ka trešdien īso programmu aizvadīja puiši, kur Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs ieņēma trešo vietu ar 78,78 punktiem, turklāt viņam tas ir personiskais rekords. Iepriekšējais rekords Vasiļjevam bija 78,63 punkti.

Piektdien vēlāk notiks izvēles programma, kurā startēs 24 labākie sportisti.

LA.lv