Angelīna Kučvaļska
AFP/LETA

Kučvaļskai 15. vieta pasaules čempionātā (video) 0

Latvijas daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska sestdien izcīnīja 15.vietu Bostonā notikušajā pasaules čempionātā.
Ceturtdien īsajā programmā, par spīti kritienam, Latvijas daiļslidotāja par savu priekšnesumu saņēma 54,78 punktus, kas viņu ierindoja 18.vietā. Sestdien norisinājās izvēles programma, kurā Kučvaļska iekrāja 104,21 punktu, uzrādot 14.labāko rezultātu. Summā Latvijas pārstāve izcīnīja 158,99 punktus, kas ļāva pakāpties uz 15.pozīciju. Tiesa, garajā programmā viņa par gandrīz 14 punktiem atpalika no šogad Eiropas čempionātā sasniegtā rezultāta.
Par pasaules čempioni tika kronēta 16 gadus vecā Krievijas sportiste Jevgēņija Medvedeva, kura izcīnīja 223,86 punktus. Medvedeva izvēles programmā nopelnīja 150,10 punktus, sasniedzot jaunu visu laiku labāko pasaules rezultātu. Krieviete par 0,04 punktiem pārspēja 2010.gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejas daiļslidotājas Kimas Junas iespēto.
Sudraba godalgu izcīnīja ASV pārstāve Ešlija Vāgnere, kura izcīnīja 215,39 punktus, bet trešajā vietā ierindojās Medvedevas tautiete Anna Pogorilaja, kurai bija 213,69 punkti.
Kučvaļska pērn pasaules čempionātā bija 16.vietā. Šosezon viņa Eiropas čempionātā negaidīti izcīnīja augsto ceturto vietu, bet pasaules čempionātā junioriem viņa palika septītā.
Nākamajā sezonā pieaugušo konkurencē debitēs arī cita Latvijas talantīgā daiļslidotāja Diāna Ņikitina. Latvijas sportistēm būs divas ceļazīmes uz Eiropas čempionātu, bet tikai viena pasaules meistarsacīkstēs.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Tāpat sestdien tika aizvadītas sacensības pāriem, kurās uzvaru izcīnīja Kanādas duets Megana Duhamela un Eriks Redfords, nopelnot 231,99 punktus un nosargājot savu pērn izcīnīto titulu.
Sudraba godalgas guva ķīnieši Veņdzjina Sui un Cuns Haņs, kuriem bija 224,47 punkti, bet bronzas medaļas guva Vācijas duets – Ukrainā dzimusī Aļona Savčenko un Francijā dzimušais Bruno Maso, kuri tika pie 216,17 punktiem.
Jau vēstīts, ka Latvijas daiļslidošanas jaunais talants Deniss Vasiļjevs piektdien uzstādīja jaunu valsts rekordu un izcīnīja 14.vietu sacensībās kungiem.