Laukos
Bizness

Kūdras ražotājam “Klasmann-Deilmann” pērn pieckārtīgs peļņas pieaugums0


Kūdras lauks. Ilustratīvs foto
Kūdras lauks. Ilustratīvs foto
Kūdras lauks. Ilustratīvs attēls. Foto LETA

Kocēnu novada augsnes bagātinātāju ražotājs SIA “Klasmann-Deilmann Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 7,245 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga piecas reizes un bija 609 026 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums turpināja ražot kūdras produkciju, pārdodot pircējiem jaunās ražas frēzkūdru un iepriekšējos periodos ražoto gabalkūdru. Turklāt kompānija strādāja pie jaunu kūdras lauku apgūšanas, nākamajām ražošanas sezonām, ražošanas iekārtu un tehnikas remonta un uzturēšanas.

Vadība arī norāda, ka pērn frēzkūdras ražošanas apmēri kubikmetros palielinājās par 33%. Turpretī gabalkūdras ieguves apmērs samazinājās par 66% salīdzinājumā ar 2016.gadu, kas ir saistīts ar nelabvēlīgajiem laika apstākļiem septembrī un oktobrī.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka kompānija kūdras produkciju pērn realizēja tikai Eiropas Savienības valstīs. No kopējā realizētā kūdras produkcijas apmēra kubikmetros 15% kompānija pērn realizēja vietējā tirgū.

2018.gadā uzņēmums turpinās nodarboties ar kūdras ražošanu, kā arī plāno paaugstināt darba ražīgumu, produktivitāti.

“Klasmann-Deilmann” darbojas Baltijas valstīs kopš deviņdesmito gadu sākuma. Uzņēmumam ir liela rūpnīca Lietuvā. 2011.gadā “Klasmann-Deilmann” nopirka Latvijas kūdras ieguves uzņēmumu SIA “Blue Mountain Peat”, kas darbojas Vidzemē, Valmieras apkaimē, kopumā 1325 hektāru platībā.

Kompānija ir reģistrēta 1993.gadā Kocēnu novada Zilākalna pagastā, tās pamatkapitāls ir 5,7 miljoni eiro. Kompānija pieder Vācijas koncernam “Klasmann-Deilmann GmbH” (99,96%), kā arī Verai Karjavčenko (0,04%).

LA.lv