Laukos
Bizness

Kūdras ražotājam “Pindstrup Latvia” pērn apgrozījuma un peļņas kāpums0

“Pindstrup Latvia” Baložu rūpnīcas produkcija. Foto: LETA

Kūdras ražotājs “Pindstrup Latvia” pagājušajā finanšu gadā strādājis ar 69,39 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 18,8% pieaugums salīdzinājumā ar 58,42 miljoniem iepriekšējā finanšu gadā. Savukārt uzņēmuma peļņa augusi par 6,7% – no 7,64 miljona 2016.gadā līdz 8,15 miljoniem pērn. Uzņēmuma finanšu gads ilga no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 30.septembrim, liecina “Firmas.lv” dati.

Pagājušajā finanšu gadā “Pindstrup Latvia” 97% produkciju eksportēja uz Eiropas Savienības valstīs, savukārt ieņēmumi no Latvijā pārdotā bija 45 000 eiro, teikts vadības ziņojumā.

Pagājušajā finanšu gadā uzņēmums ražošanas iekārtās, nekustamajā īpašumā un citos ilgtermiņa pamatlīdzekļos investēja vairāk nekā divus miljonus eiro

Uzņēmuma vadība prognozē, ka šajā finanšu gadā “Pindstrup Latvia” apgrozījuma pieagums nebūs būtisks, savukārt peļņas rādītāji saglabāsies līdzšinējā apmērā.

“Pindstrup Latvia” reģistrēts Talsos 2004.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 4 658 168 eiro. Tā kūdras ieguves vietas atrodas Saldus novada Lutriņu un Zirņu pagastā, Kandavas novada Vānes pagastā, Aizputes novadā, Pāvilostas novada Vērgales pagastā. Kūdras pārstādes rūpnīca atrodas Ķekavas novada Baložos, kur eksporta vajadzībām ražo kūdras aizvietotāju – kokšķiedru – stādu audzēšanai profesionāļiem.

Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 400 darbiniekus.

Uzņēmuma kapitāldaļas pilnībā pieder Dānijā reģistrētajai “Pindstrup Mosebrug”.

LA.lv