×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Kudrins: eirozonu gada laikā piemeklēs visaptveroša krīze

Foto - AFPFoto - AFP

“Visaptveroša ekonomiskā un finanšu krīze eirozonai ir neizbēgama, un tā attīstīsies gada laikā,” spriedis bijušais Krievijas finanšu ministrs Aleksejs Kudrins, piebilstot, ka iespējama izvairīšanās no tās būtu Spānijas un Itālijas daļēja parādu norakstīšana, taču šādam solim, viņaprāt, Eiropā trūkst “politiskās gribas”.

“Grieķijai nebūs pa spēkam izpildīt savas saistības, ko tā uzņēmusies,” Kudrina sacīto atstāta biznesa žurnāls “Wall Street Journal”. “Nākamais ekonomiskās un finanšu krīzes upuris būs Spānija, un tad, iespējams, Itālija. Brīdis, kad varēja no šāda scenārija izvairīties, ir pagājis.” Kudrins, kurš sevi noraksturojis kā pesimistu, teic, ka Eiropas valstu valdībām trūkst politiskās gribas, lai pieņemt ātrus un adekvātus lēmumus.

Kudrins ilgi tika uzskatīts par Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvu draugu un valsts finanšu ministra amatā aizvadīja vairāk nekā desmit gadus. Tiesa, no valdības viņš tika padzīts pēc strīda ar vēl tobrīd prezidenta amatā esošo Dmitriju Medvedevu, kurš tagad ir Krievijas premjerministrs. Kudrina pragmatiskais darba stils simpātijas izpelnījās arī rietumvalstīs. Lielākās domstarpības ar Medvedevu viņam radās saistībā ar Kremļa plāniem aizvien vairāk naudas atvēlēt militārajam sektoram. Kudrins norādīja, ka tēriņi šajā virzienā radīs lielus draudus valsts finanšu sistēmas stabilitātei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+