Mobilā versija
+2.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
22. decembris, 2014
Drukāt

Kudrins: Inflācija Krievijā nākamgad sasniegs 15% (1)

LETA/EPALETA/EPA

Inflācijas līmenis Krievijā nākamgad var sasniegt 15%, uzskata Krievijas Pilsoniskās iniciatīvas komitejas pārstāvis un bijušais finanšu ministrs Aleksejs Kudrins.

“Inflācija nākamgad veidos 12 līdz 15%. Mēs pārliecinoši pārejam pie divciparu inflācijas. Vēlāk gan inflācija var samazināties, stabilizējoties tirgum un sarūkot devalvācijas ietekmei uz cenām,” izteicās Kudrins.

Tāpat Kudrins pauž viedokli, ka Krieviju gaida “īsta, pilnvērtīga ekonomiskā krīze” un iedzīvotāji to izjutīs “pilnā apmērā”.

Kudrins prognozē, ka pat tad, ja naftas cena pasaules tirgū 2015.gadā palielināsies līdz 80 dolāriem par barelu, Krievijas ekonomika saruks par vismaz 2%.
Ja cena saglabāsies 60 dolāru par barelu līmenī, tad ekonomikas kritums būs 4% vai pat vairāk.

Viņš norāda, ka Krievijas valdība nav pietiekami operatīvi reaģējusi uz valūtas krīzi.
“Ekspertu koordinācijai vajadzēja notikt ātrāk. Pagaidām es neesmu dzirdējis no valdības skaidru pašreizējās situācijas vērtējumu. Nevar pilnībā paļauties uz pasākumiem, kas ir analoģiski 2008.gadā pieņemtajiem. Tā bija cita krīze,” uzsver Kudrins.

Par galvenajiem draudiem Krievijas ekonomikai nākamajā gadā Kudrins sauc Ukrainas krīzes turpināšanos un iespējamību, ka tiks pastiprinātas Krievijai piemērotās Rietumu sankcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cerams, ka tā būs krietni lielāka.

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (17)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+