Latvijā
Kriminālziņas

Kuģa kapteini Fransuā apsūdz sievas auto izkrāpšanā0

Foto-LETA

Kādu visai impozantu lietu šonedēļ skatīja Zemgales rajona tiesa Dobelē – kādu vīrieti, kuģa kapteini Fransuā apsūdz par automašīnas “Mercedes Benz” izkrāpšanu savai sievai Viktorijai. Uz tiesas sēdu nebija ieradies ne viens, ne otrs.

Fransuā pārdevis dažus tūkstošus eiro vērto mersedesu, kas bijis noformēts uz sievas vārda un, kuru viņai par savu naudu savulaik nopircis Vācijā. Nav līdz galam skaidri notikuma apstākļi, bet sieva it kā atļāvusi vīram noņemt automobili no uzskaites, lai to remontētu.

Automobiļa pircējam, autoplača īpašniekam (Fransuā paziņam) ar šādu ziņu pieticis. Beigās darījums pārvērties par “pārdošanas-pirkšanas” darījumu: Fransuā mersedesu reģistrējis uz sava vārda un pārdevis. Sieva uzskata, ka tikusi apkrāpta. Nav zināms, vai pāris šobrīd ir oficiāli šķīries.

Tiesai Viktorija atsūtīja ziņu, ka būtu gatava no Fransuā uzklausīt materiālās kompensācijas piedāvājumu. Savukārt Fransuā ar savas advokātes starpniecību tiesai nodeva ziņu, ka uz tiesu nevarot ierasties, jo esot tālu jūrā uz sava kuģa un Latvijā būšot tikai jūnijā.

Šāda jūrā būšana saniknoja tiesnesi Ingu Putru, kas uzlika kapteinim 200 eiro naudas sodu un nozīmēja piespiedu atvešanu ar policiju:

tas gan tīri praktiski policijai diez vai izdosies, jo ar helikopteri jau kapteinim pakaļ uz tālām jūrām nelidos…

Saistītie raksti

Šādu savu rīcību tiesnese pamatoja ar to, ka Fransuā nebija ieradies arī uz pirmo tiesas sēdi pagājušā gada 2. oktobrī, bijis uz sauszemes un varējis par savu plānoto došanos jūrā ziņot tiesai, kas būtu otro tiesas sēdi nozīmējusi pirms enkura pacelšanas.

Nākamā tiesas sēde nozīmēta uz martu. Ja policijai neizdosies Fransuā atvest, tad jau ceturtajā tiesas sēdē lietu skatīs bez viņa. Tiesas pants to atļauj – šī krāpšana nav smags noziegums. Tai pašā laikā, ja arī sievai izdosies ar vīru vienoties par kompensāciju, tiesvedība netiks izbeigta. Fransuā saņems sodu vai arī tiks attaisnots.

LA.lv
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1919. gada 23. oktobrī. Igauņi atsauc palīdzību
10 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 23. oktobrī
10 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Voits: Zivsaimniecības nozarē notiek apvērsums, varu pārņem rūpnieki
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Jaunākais par notikušo Juglā: Mājā atrasts liels daudzums sālsskābes un miris cilvēks
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Purgailei ir izredzes
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāksies laikapstākļu pārmaiņas
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Bļugers eleganti izrēķinās ar “Panthers” vārtsargu
1 stunda