Latvijā
Kriminālziņas

Kuģa kapteini Fransuā apsūdz sievas auto izkrāpšanā0

Foto-LETA

Kādu visai impozantu lietu šonedēļ skatīja Zemgales rajona tiesa Dobelē – kādu vīrieti, kuģa kapteini Fransuā apsūdz par automašīnas “Mercedes Benz” izkrāpšanu savai sievai Viktorijai. Uz tiesas sēdu nebija ieradies ne viens, ne otrs.

Fransuā pārdevis dažus tūkstošus eiro vērto mersedesu, kas bijis noformēts uz sievas vārda un, kuru viņai par savu naudu savulaik nopircis Vācijā. Nav līdz galam skaidri notikuma apstākļi, bet sieva it kā atļāvusi vīram noņemt automobili no uzskaites, lai to remontētu.

Automobiļa pircējam, autoplača īpašniekam (Fransuā paziņam) ar šādu ziņu pieticis. Beigās darījums pārvērties par “pārdošanas-pirkšanas” darījumu: Fransuā mersedesu reģistrējis uz sava vārda un pārdevis. Sieva uzskata, ka tikusi apkrāpta. Nav zināms, vai pāris šobrīd ir oficiāli šķīries.

Tiesai Viktorija atsūtīja ziņu, ka būtu gatava no Fransuā uzklausīt materiālās kompensācijas piedāvājumu. Savukārt Fransuā ar savas advokātes starpniecību tiesai nodeva ziņu, ka uz tiesu nevarot ierasties, jo esot tālu jūrā uz sava kuģa un Latvijā būšot tikai jūnijā.

Šāda jūrā būšana saniknoja tiesnesi Ingu Putru, kas uzlika kapteinim 200 eiro naudas sodu un nozīmēja piespiedu atvešanu ar policiju:

tas gan tīri praktiski policijai diez vai izdosies, jo ar helikopteri jau kapteinim pakaļ uz tālām jūrām nelidos…

Saistītie raksti

Šādu savu rīcību tiesnese pamatoja ar to, ka Fransuā nebija ieradies arī uz pirmo tiesas sēdi pagājušā gada 2. oktobrī, bijis uz sauszemes un varējis par savu plānoto došanos jūrā ziņot tiesai, kas būtu otro tiesas sēdi nozīmējusi pirms enkura pacelšanas.

Nākamā tiesas sēde nozīmēta uz martu. Ja policijai neizdosies Fransuā atvest, tad jau ceturtajā tiesas sēdē lietu skatīs bez viņa. Tiesas pants to atļauj – šī krāpšana nav smags noziegums. Tai pašā laikā, ja arī sievai izdosies ar vīru vienoties par kompensāciju, tiesvedība netiks izbeigta. Fransuā saņems sodu vai arī tiks attaisnots.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Ar vērienīgu vēsturiskās kaujas rekonstrukciju Jelgavā svinēs 100 gadus kopš Bermonta uzveikšanas
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zolitūdes traģēdijas gadadienā tiesa skaidro lietas izskatīšanas termiņus
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Opozīcija savākusi parakstus, lai rosinātu Rīgas mēra Burova atstādināšanu
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts
45 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Opozīcija savākusi parakstus, lai rosinātu Rīgas mēra Burova atstādināšanu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai
8 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Vīrietis sācis vilkt bērnu sev līdzi… Igaunijā par bērnu izsekošanu aiztur Latvijas pilsoni
1 stunda