Latvijā
Politika

Kuģa-mājas īpašnieks ar ģimeni partijām ziedojuši vairāk nekā 150 000 eiro17

Argods Lūsiņš Foto – LETA

Pāvilostas novadā jūras krastā esošās ēkas-kuģa īpašnieks, uzņēmējs Argods Lūsiņš un viņa ģimenes locekļi kopš 2010.gada dažādām partijām kopumā ziedojuši 154 833 eiro, liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapā.

100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā iekļautais Argods Lūsiņš kopš 2010.gada dažādām partijām 11 ziedojumos kopumā atvēlējis 84 417 eiro. Sešas reizes viņš naudu pārskaitījis “Vienotībai”. Pēdējo reizi uzņēmējs ziedojis pagājušā gada vasarā “Vienotībai” un Zaļo un zemnieku savienībai. Lūsiņa simpātijas ziedojumu veidā šajos gados izpelnījusies arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) vai to veidojošie politiskie spēki, partija “Saskaņas centrs” un nu jau vairs neeksistējošā partiju apvienība “Par labu Latviju”.

Uzņēmēja dzīvesbiedre Antra partijām ziedojusi trīs reizes, kopumā atvēlot 40 188 eiro. Viņa atbalstījusi “Vienotību” un tās priekšteci – nacionālās “Vienotības” apvienību. Pēdējo reizi naudu Lūsiņa pārskaitījusi 2014.gadā.

Arī uzņēmēja meita Baiba atbalstījusi tikai partiju “Vienotību” ar kopumā 30 228 eiro finansējumu. Pēdējo reizi viņa ziedojusi 2014.gadā.

Atbilstoši likumam šobrīd fiziska persona vienai partijai gada laikā var ziedot summu, kas nepārsniedz 21 500 eiro.

Jau ziņots, ka Lūsiņš solījis būvi aizvākt, uzsverot, ka tā nekad arī neesot bijusi paredzēta Pāvilostas ūdeņiem, šonedēļ vēstīja Latvijas Televīzija.

Tikmēr premjers Māris Kučinskis (ZZS) izdevis rezolūciju, kurā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) uzdots divu nedēļu laikā izskaidrot situāciju un nākt klājā ar priekšlikumiem saistībā ar māju-kuģi Pāvilostas novadā jūras krastā.

Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās Vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka pirms pieciem gadiem VVD Liepājas administratīvajā rajona tiesā zaudējis tiesvedību pret SIA “Alco” saistībā ar šīs konstrukcijas būvniecību. Kaut arī veidojumam vizuāli ir daudz lielāka līdzība ar ēku nekā ar peldlīdzekli, uzņēmums tiesā spējis ar attiecīgiem dokumentiem pierādīt, ka šī konstrukcija ir kuģis būvniecības stadijā.

Saistītie raksti

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, degvielas tirgotāja “Alco” īpašnieks ir Argods Lūsiņš. “Dienas Biznesa” apkopotajā 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā viņš pērn ierindojās devītajā vietā ar 43 miljoniem eiro.

SIA “Alco” 2016.gadā strādāja ar 2 937 924 eiro apgrozījumu un 901 283 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija.

LA.lv