×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
27. janvāris, 2018
Drukāt

Kuģa-mājas īpašnieks ar ģimeni partijām ziedojuši vairāk nekā 150 000 eiro (18)

Argods Lūsiņš Foto - LETAArgods Lūsiņš Foto - LETA

Pāvilostas novadā jūras krastā esošās ēkas-kuģa īpašnieks, uzņēmējs Argods Lūsiņš un viņa ģimenes locekļi kopš 2010.gada dažādām partijām kopumā ziedojuši 154 833 eiro, liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapā.

100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā iekļautais Argods Lūsiņš kopš 2010.gada dažādām partijām 11 ziedojumos kopumā atvēlējis 84 417 eiro. Sešas reizes viņš naudu pārskaitījis “Vienotībai”. Pēdējo reizi uzņēmējs ziedojis pagājušā gada vasarā “Vienotībai” un Zaļo un zemnieku savienībai. Lūsiņa simpātijas ziedojumu veidā šajos gados izpelnījusies arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) vai to veidojošie politiskie spēki, partija “Saskaņas centrs” un nu jau vairs neeksistējošā partiju apvienība “Par labu Latviju”.

Uzņēmēja dzīvesbiedre Antra partijām ziedojusi trīs reizes, kopumā atvēlot 40 188 eiro. Viņa atbalstījusi “Vienotību” un tās priekšteci – nacionālās “Vienotības” apvienību. Pēdējo reizi naudu Lūsiņa pārskaitījusi 2014.gadā.

Arī uzņēmēja meita Baiba atbalstījusi tikai partiju “Vienotību” ar kopumā 30 228 eiro finansējumu. Pēdējo reizi viņa ziedojusi 2014.gadā.

Atbilstoši likumam šobrīd fiziska persona vienai partijai gada laikā var ziedot summu, kas nepārsniedz 21 500 eiro.

Jau ziņots, ka Lūsiņš solījis būvi aizvākt, uzsverot, ka tā nekad arī neesot bijusi paredzēta Pāvilostas ūdeņiem, šonedēļ vēstīja Latvijas Televīzija.

Tikmēr premjers Māris Kučinskis (ZZS) izdevis rezolūciju, kurā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) uzdots divu nedēļu laikā izskaidrot situāciju un nākt klājā ar priekšlikumiem saistībā ar māju-kuģi Pāvilostas novadā jūras krastā.

Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās Vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka pirms pieciem gadiem VVD Liepājas administratīvajā rajona tiesā zaudējis tiesvedību pret SIA “Alco” saistībā ar šīs konstrukcijas būvniecību. Kaut arī veidojumam vizuāli ir daudz lielāka līdzība ar ēku nekā ar peldlīdzekli, uzņēmums tiesā spējis ar attiecīgiem dokumentiem pierādīt, ka šī konstrukcija ir kuģis būvniecības stadijā.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, degvielas tirgotāja “Alco” īpašnieks ir Argods Lūsiņš. “Dienas Biznesa” apkopotajā 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā viņš pērn ierindojās devītajā vietā ar 43 miljoniem eiro.

SIA “Alco” 2016.gadā strādāja ar 2 937 924 eiro apgrozījumu un 901 283 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Gribēja slavu ,ieguva neslavu.

 2. Kad naudas ir kā dubļi,ir laiks padomāt par publicitāti un slavu Tagad nu ir arī slava,latviski gan pazīstama arī kā neslava.

 3. JAAIZBRAUC,PAPASKATAAS ,KAS IR SIS BAGATAIS TARPS.IZLIEKAS ,NEATPALIEK NO MAZA VENTSPILS KNARINA.

 4. Jābalso tikai par tiem deputātiem,kuri strādā savas valsts un tautas labā.

 5. Ja cilvēks ziedo nevis tikai savai,bet dažādām partijām,tad kā lai to nosauc?

 6. Ko var gribēt Latviju turpina izzagt vecie čekisti ..

 7. Ak dievs, kāda nodevība no partiju puses. Iedomājies.

 8. NU UN KAS!! Ko piečakarējās cilvēkam… Nemieties pasi ar savām lietām un kopiet savus tikumus.

 9. Ar šmucīgu naudu tā esot – viegli nākot, viegli aizejot …

 10. Partiju piekukuļošana Atbildēt

  Kāds no tā labums sabiedrībai?

 11. Rezultāts-NĪN vienīgajam ģimenes īpašumam,klamzīga e-veselība un 21% PVN maizei un pienam!

 12. Ko tas norāda – valsts varas nespēju sevi saprast korumpētībā – es maksāju un tu , valsts vara, klausies dari tā, kā es gribu…
  Kā to izbeigt – ļoti vienkārši un lēti.
  1. Latvijas Saimas vēlēšanas un partijas saņem % vēlētāju balsis un % vēlētāju balsīm tiek sadalīts valsts dotācija – katru mēnesi 1 miljons Eu ( var arī mazāk) ( partijas birojiem, avīzēm u.t.t.t ). Bļaus – tas ir daudz – jā daudz, bet tik maksā patiesa demokrātija. Ja kāds pārkāpums nauda nost daļēji vai pat visa un uz visu Saeimas sasaukuma laiku …
  2. Ja kāds ”ziedojums” lielais naudas sods…

  Labums – partijas ir vairāk atkarīgas no vēlētājiem un ne no ”sponsoriem”.
  Sliktums – sponsori vairs nevar tieši ietekmēt kādu lēmumu – tad jau jākukuļo ass deputāti – tiem pārējiem atstājot tikai paceltu ( nolaistu) īkšķi – pat tie protestēs – boss par to saņem naudu un mēs…

 13. Vai te nav darbs ekonomiskai policijai…..vai kaut kam tādam……….ne jau godīgi nopelnītu naudu ziedo.

 14. Lai ziedotu, ja ir nauda, prāta daudz nevajag. Protams, labāk būtu, ja ziedotu slimajiem bērniem. Ja labi padomā partijas arī ir slimas, jo no gada uz gadu nevar sakārtot sistēmas tā lai nebūtu attīstība tikai uz papīra. Reālā dzīvē daudzkas nedarbojas. Tas arī nevienu neinteresē , galvenais papīros atrakstīties. Tāda birokrātija kāda ir Latvijā, nav nevienā citā valstī. Arī visus likumus var apiet ar līkumu, ja ir nauda. Taču kur ir prāts tik tuvu jūrai būvēt māju?

Draugiem Facebook Twitter Google+