×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Kuģim ietriecoties Dženovas ostas kontroltornī, trīs bojāgājušie (Foto, video)

LETA/AFPLETA/AFP

Itālijas ostas pilsētā Dženovā trešdienas naktī konteinerkuģis ietriecās ostas kontroltornī, izraisot vismaz trīs cilvēku nāvi un apmēram 10 cilvēku pazušanu bez vēsts, paziņoja ārkārtas dienesti.

 

Daļa no torņa, kurā sadursmes brīdī atradās apmēram 14 cilvēku, iegāzās ūdenī.

Viens no bojāgājušajiem bija sieviete vecumā no 30 līdz 40 gadiem, bet abi pārējie bija vīrieši. Seši cilvēki katastrofā tika nopietni ievainoti.

Glābēji nira ostas ūdeņos, mēģinot atrast bez vēsts pazudušos. Vēl nav zināms, vai daži no pazudušajiem iestrēguši torņa liftā.

{gallery id=”1722″}

Katastrofu apmēram pusstundu pēc pusnakts (ap pulksten 1.30 pēc Latvijas laika) izraisīja konteinerkuģis “Jolly Nero”, kas pieder Dženovā bāzētai firmai “Messina Line”. Tas ietriecās kontroltornī, mēģinot izbraukt no Dženovas ostas uz Mesīnu Sicīlijā.

Vairāk nekā 40 500 reģistra tonnu kuģis ir gandrīz 240 metrus garš un 30 metrus plats.

Prokuratūra Dženovā ir sākusi katastrofas izmeklēšanu. Policija ir arestējusi kuģi un aizturējusi tā kapteini, lai viņu nopratinātu. “Šķiet, ka bija sabojājušies divi [kuģa] dzinēji un mēs zaudējām kontroli pār kuģi,” sacīja kapteinis.

Katastrofa notika, kad kontroltornī beidzās dienas maiņa un sākās nakts maiņa, tāpēc tur bija vairāk cilvēku nekā parasti. Metāliskais tornis saliecās par 45 grādiem, un daļa no tā iekrita jūrā.

{source}
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/-omTaPf_vrQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+